Всяка всячина

Періодично заливатиму фотографії, котрі мені здалися цікавими.

Трансформація ДУК (він же ПС) в період літа 14-го і по сьогоднішній день. Все на волонтерські гроші.

ПС. Літо 14-го.
Collapse )

Реактивний дивізіон 13 оарбр

Аби було.
Декілька фотографій БМ-21 13 арбр "Кальміус" ТУ "Донецьк".
В арбр Л/ДНР (10 та 13) є два дивізіони (можливо навіть і три) 2С1, дивізіон БМ-21, дивізіон МСТА-Б, 6 БМ-27 та ТЗМ до них та щонайменше по дві батареї "Гіанцинтів-Б".Україна своїх не кидає...Ніколи про таке не писав, але все буває вперше. Під час зимової кампанії, коли судно вже йшло на дно, командування сектору "С" кинуло в Дебальцево зведений загін з 3 та 8 опСпН. Про 3-й полк і піде мова. Виконувати поставлені задача поїхала рота 1 загону. Мав їхати 3-й загін, але даний загін вважається найгіршим в полку, це до слова, і вони довго тягнули час аби не їхати і поїхав 1-й (Іловайський полон та інші казуси). Так ось, 16.02.15 бійці потрапили в засідку, де спочатку перестрілювали з союзною групою з 8 полку, а потім вже з противником. В ході бою було багато поранених та загиблих. Бійці тікали та залишили своїх поранених там. Йдуть всі разом та повертаються всі разом, не так має бути у розвідників? Якщо труп можна залишити, то поранених... Потрапив тоді у полон Сергій Глондар, зКГР, та Коріньков Олександр. Одного полоненого, котрий лежав на морозі декілька днів, росіяни віддали просто так. Бійці ампутували руки та ноги. Вручили орден. Він якраз йому потрібен.
І от на календарі 03.04.17, а Глондар та Коріньков все ще в полоні. Скоро буде 800 днів, як вони знаходяться в полоні. Крайній раз спецназівці потрапили в об'єктив, коли Савченко їздила до полонених в ДНР, де зустрілася з ними. Вона опублікувала список полонених на ФБ, де вони якраз і засвітилися.

Список.

Я чому про це пишу. Річ в тім, що дані полонені не проходять по жодних списках. Їх офіційно там нема. А це означає, що вони можуть там просидіти ще стільки ж днів. Глондару, як офіцеру, пропонували перейти на сторону ворога. Присязі не зрадив. Фізично не знущаються, але морально давлять. Скільки мужику ще зможуть протриматися в чотирьох стінах? СБУ ними не буде займатися, їх нема.

Деякий час в Кропивницькому були такі плакати. І їх вже нема.

Парадокс полягає в тому, що даних спецназівців хотіли обміняти на полонених бійців 3 ОБрСпН РФ. Але хтось підняв інформаційний шум про Савченко і переговори зірвалися. Хто ж підняв?

Глондар в полоні.


Світлина з в/ч.Діти зКГР.

Бандформування ЛНР в літню кампаніюМоя стаття для Цензор. Нет - http://censor.net.ua/resonance/434682/bandformuvannya_lnr_pd_chas_ltno_kampan_14go_roku

Кожен з нас, хто так чи інакше цікавиться війною в Україні, чув про такі підрозділи бойовиків, як "Оплот", "Сомалі", "Спарта" чи "Восток". Все це добре відомі з’єднання НЗФ, котрі воюють в Україні з весни-літа 14-го і, по суті, не змінюють своїх назв, лише частково "редагують" їх. І всі вони, що характерно, діяли в Донецькій області. Що ж творилося в Луганській області, секторі "А", практично ніхто не знає і не бажає в цьому розбиратися.

Читаючи аналізи ГШ чи різних публіцистів, в тому числі і провладних, надзвичайно рідко згадують Луганську область періоду літньої кампанії і тих, хто там воював та помирав. В даному матеріалі буде незвична тема для висвітлення в українському соціуму (йдеться про той соціум, як я вже казав, котрий так чи інакше задіяний в цьому), а саме про тих, хто протистояв українській армії в Луганській області як на півночі, район міста Луганськ, так і на півдні в прикордонній смузі.

З початком АТО в майбутніх "ЛНР" та "ДНР" почали формуватися різні загони та підрозділи НЗФ. Практично завжди вони називалися "сотнями" чи "батальйонами". По факту, станом на квітень-травень, лише низка таких формувань мала відчутню кількість особового складу. Це були бойовики зі Слов ’янська-Краматорська (назвемо їх "Слов’янською бригадою") та сепаратисти з "Призрака". Спробую розглянути формування НЗФ в Луганській області максимально обширно. Вкажу на техніку та озброєння, котре вони мали, та кількість особового складу, і як вона змінювалася.


Collapse )

Невідоме бойове зіткнення під Слов'янськом


Т-64Б 17 тбр евакуйовує трофейний КамАЗ.

Тема боїв під Слов'янськом доволі добре описана. Тим не менше в ній залишається безліч білих плям, котрі потрібно виводити на чисту воду. Особисто для мене це набагато цікавіше чим розглядати, до прикладу, бойові зіткнення під Мар'їнкою в червні 15-го та Білою Кам'янкою в серпні того ж року. На превелике здивування про те, що хочу написати я, чомусь жодного разу ніхто не згадував. А тут є що згадати. Отже, передісторія. 01.07.14 група розвідвзводу 79 аембр потрапляє в засідку біля Сіверська. В результаті бою двоє бійців отримали важкі поранення, але завдяки медиками вижили. В цей же день, якщо мені не зраджує пам'ять, 95 аембр звільнила населений пункт Крива Лука. ЗСУ критично близько підійшли до міста Слов'янськ так Краматорськ. В ніч з 01.07.14 на 02.07.14 на територію України заходить бронегрупа бойовиків, котра налічувала один ЗРК "Стріла-10", БМП-2 з номером "150", БМП-2 з номером "151" та БМП-2 з номером "152". Також в колоні був КамАЗ з Зу-23-2 та "Урал" з такою ж установкою. Вдалося відшукати відео з міста Луганськ за 1 та 2 липня. Скоріш за все колона, знята вночі 1 липня, являється тою колоною, котра зайшла в ніч з 1 на 2 липня 2014 року. Як бачимо в каравані були також танки та багато автотехніки.
Collapse )

Білоруський варіант

Камрад скинув фотографію БМП-2 1 батальйону 24 механізованої бригади в АТО. Недавно деякі далекі люди сміялися з білорусів, котрі аби не фарбувати зайвий раз техніку на одне навчання наклеяли газету на ББМ. Кумедно, згідний. Але це оптимальний варіант. От, українскький аналог. Чи білоруський аналог українського.

Лучше сгореть, чем жить в унижении (с)


Старобешево.

Вирішив проаналізувати втрати бронетехніки ЗСУ в період боїв за Іловайськ та виходу з оточення (з 08.08 по 29.08). Одразу зазначу, що це не повна картина того, що там було. Я не розглядав район Амвросіївки, там була тилова база ЗСУ та рембаза, та район Солнцево. А це означає, що до списку можна додати ще більше 15 одиниць бронетехніки. Табір в н.п. Солнцево росіяни накривали ще до подій в Іловайську, як і Амвросіївку, де стояла 72 мбр. Тому розгляну виключно ту бронетехніку, котра була знищена та захоплена членами НЗФ та російською армією в зазначений мною період. Також варто додати, що це не весь список. Річ в тім, що багато бронетехніки засвітилося лише за декілька місяців після боїв і встановити точно, де була втрачена - неможливо. Також допускаю такий варіант, що я банально міг щось забути. Аналіз проведений за допомогою списку втраченої бронетехніки на Lost Armour.
Collapse )

Початок операції


Красивий арт. От тільки частин СС в Криму не було.

Рівно два роки тому розпочалася російська операція під назвою "Дорога домой" (сам придумав). Саме ця дата, 20.02.14, викарбувана на медалях, котрі солдати та громадські активісти отримали за успішне проведення референдому та входження АР до складу РФ. Вирішив поділитися декількома фотографіями з весняних подій в Криму.
Collapse )