Додаткове озброєння на ББМ ЗСУ


Звірюга одного з батальйонів ЗСУ.

Як ви могли помітити, я вже давно не публікував жодних матеріалів про БД на Донбасі. Пов'язано це з тим, що поки що не можу цього зробити (ні, мені не спецслужби забороняють). Але матеріали пишуться, збираються, опитую свідків, малюю карти. Робота кипить. Як я вже раніше зазначав, я періодично буду заливати сюди якісь короткі та малоцікаві матеріали аби мій блог не пропав з кінцями. В даному матеріалі зібрав декілька фотографій із встановленим додатковим озброєнням на БМП/БРДМ. До альбому не включив МТ-ЛБ з Зу-23-2, БТС з Зу-23-2 та МТ-ЛБ 14 ОМБр з ДШК. Зацікавило? Дивимося нище.
Collapse )

А що, можна і на літачку політати?Наткнувся на цікаві світлини в ОК та ВК. Провів маленьке "дослідження" і виявилося, що артилеристи двох АК літають періодично в Росію на навчання до військових частин. Туди літав артилерист 5 ОМСБр, котрий воює ще з літа 14-го у складі "Оплота". Туди літав і командир гармати 2А36 10 ОАРБр 2 АК (бригадна артилерія). Вилітали з Ростову і летіли в якісь в/ч. В які саме я не досліджував. Це вже не перший раз, коли росіяни запрошують до себе в гості солдатів "Л/ДНР", а не самі їздять до них. Доречі, в кінці 14-го року бойовик з зрв однієї з бригад АК засвітився в Ейску, де вони проходили навчання на операторів ЗРК "Стріла-10".
Collapse )

Несколько слов о танковых соревнованияхАвстрийцы в ФБ запостили фотографию с очками команд-участниц соревнований. В ней Украина, как и предпологалось, занимает пока что последнее место. Таким оно и будет по итого. Но несколько подробностей. С оф. страницы ВС Австрии в ФБ можно было увидеть несколько интересных моментов. А именно о тех соревнованиях, которые должны были пройти участники что бы заработать очки.

Водителю заклеивают приборы наблюдения, а командир должен управлять движением по радио.
Кроме того упражнения: слалом вперед и назад, торможение на точность, парковка, переезд легковушки.
Другой тест:
По легенде конвой попал в засаду. Необходимо быстро позаботиться о раненных и убрать их в безопасное место. Потом экипаж должен починить поломку ходовой. Для этого надо разъединить, а потом снова соединить гусеницу. Это упражнение идет на время.
Тест "Call for Fire":
Задача - как можно быстро и точно вызвать артподдержку. Команда должна определить координаты и передать их по радио.
Проверку правильности координат делают реальным выстрелом.
По поводу теста "ведение огня в наступлении" (называют его основным):
Оценивается практически все: выдача приказов, радиосвязь, лействия в бою, попадания, время.
Всего 24 цели на дистанциях от 800м до 2200м. Движущиеся вроде бы.
Еще тест:
В сложных условиях (дым, газ) вытащить нерабочий танк из опасной зоны. На время.

Из этого выплывает, что мы уже не сможеш списать свое поражение исключительно на старость нашей техники.

Луганск. Тонкая красная линия (с)Випадково натрапив на даний текст в інтернеті. Розміщений на сторінці доволі дивної особи, котра, як я розумію, має якесь відношення до відновлення інфраструктури Л/ДНР. Назвемо його ремонтником, нехай буде так. Текст написаний в жовтні 14-го.
Далі цитата:
Collapse )

Додаткове бронювання на БМП противника


БМП-1 11 мсп.

Поки що є творча пауза (хоча написав декілька великих матеріалів, тепер повинен почекати), тому от всяку фігню кидатиму.
З появою великої кількості ББМ в противника та їх широким застосуванням (зимова кампанія) в екіпажів БМП, БТР, МТ-ЛБ та навіть танків, виникла потреба захистити своє життя додатковою броньою на свої машини. Нище вам буде представлено декілька фотографій БМП сепаратистів з додатковою броньою. Намагався вибрати ті, котрі склали на мене враження (позитивне, в основному). Ті, де екіпаж грамотно підійшов до захисту своєї машини, а не просто наварив якісь куски металу (доволі часто і такі попадаються). Фаворитом особисто для мене став 11 мсп як приклад того, як потрібно встановлювати захист на БМП. Наскільки ефективний такий захист (решітки, ДЗ і т.п.)? Особисто я вважаю, що практично нульовий. Бувають випадки коли рятує життя, але раз на раз не попадають, як то кажуть.

Collapse )

БМП противникаХотів би коротко розглянути БМП противника (ТУ "Луганськ" та ТУ "Донецьк"). В своїй статті про кількість техніки в противника я спробував приблизно прикинути, що являє собою бронетанкова міць НЗФ. З того часу до загального списку додалося більше 20 нових бортових номерів, котрі я раніше не зміг знайти. Як ви могли побачити, основну кількість ББМ в мсрб мсбр складають БМП-1. Люди, котрі слідкують за конфліктом, мають знати, що в літню кампанію в сепаратистів були виключно БМП-2 та БМП-2К. Скоріш за все це зумовлено тим, що час мабуть грав не на руку росіянам і знімати з консервації в товарній кількості БМП-1 (в деяких частинах ЗС РФ досі є БМП-1П, в мсрб 5 тбр саме вони) і ремонтувати їх просто не було часу. Це моя особиста думка. А от взяти БМП-2, котру недавно поставили на зберігання, а ще краще взяти її з якоїсь в/ч, - запросто. Швидко і зручно. Скоріш за все так і робилося. Пік воєнторгу припав на другу декаду липня і початок серпня. Collapse )