Аполеон (feldherrnhalle) wrote,
Аполеон
feldherrnhalle

БМП противникаХотів би коротко розглянути БМП противника (ТУ "Луганськ" та ТУ "Донецьк"). В своїй статті про кількість техніки в противника я спробував приблизно прикинути, що являє собою бронетанкова міць НЗФ. З того часу до загального списку додалося більше 20 нових бортових номерів, котрі я раніше не зміг знайти. Як ви могли побачити, основну кількість ББМ в мсрб мсбр складають БМП-1. Люди, котрі слідкують за конфліктом, мають знати, що в літню кампанію в сепаратистів були виключно БМП-2 та БМП-2К. Скоріш за все це зумовлено тим, що час мабуть грав не на руку росіянам і знімати з консервації в товарній кількості БМП-1 (в деяких частинах ЗС РФ досі є БМП-1П, в мсрб 5 тбр саме вони) і ремонтувати їх просто не було часу. Це моя особиста думка. А от взяти БМП-2, котру недавно поставили на зберігання, а ще краще взяти її з якоїсь в/ч, - запросто. Швидко і зручно. Скоріш за все так і робилося. Пік воєнторгу припав на другу декаду липня і початок серпня. Тоді в ЛНР та в ДНР в доволі великій кількості переганялися БМП-2. Як я зазначав в своїй статті про формування сепаратистів ЛНР влітку 14-го, в того ж таки 2-го казачого батальйону було 14 БМП-2, в "Зарі" - більше 6. В "Амура" - дві БМП-2. Восени 14-го ці БМП-2 склали основу мсрб 2 та 4 мсбр 2 АК. Саме тому в списку ББМ даних машин в них відносно багато (значно більше, ніж в 7 мсбр). Аналогічно було з ДНР. "Оплот", "Семенівський батальйон" (Новоазовськ), "Восток". В кінці серпня мали значну к-сть БМП-2. Найбільше дісталося майбутній 5 мсбр (всі БМП-2 "Оплоту" перейшли туди. Саме тому 5 бригада має практично цілий мсрб на даних машинах).

Навчання 9 мсп в Азовському морі.

Після перемоги в літній кампанії виникла нова проблема: зима та нарощення о/с (з цим проблем тоді не мало б бути) та технікою. БМП-1 з її 73 мм пушкою, в першу чергу, створювалася для боротьби з технікою противника (до появи "Леопардів" та "Абрамсів" перших серій, її пушка могла підбити будь-якій танк альянсу), але станом на 2014-2017 вона, очевидно, застаріла і появилися нові пріорітети. В РФ даних машин безліч і їх потрібно кудись дівати. Чи було б краще дати сепаратистам БМП-2 з її 30 мм пушкою? Мабуть, так. Якщо б вони воювали проти якоїсь більш технологічної та краще оснащеної армії, ніж ЗСУ. Це стосується і БТР-70 та КрАЗів та МАЗів старих моделей, котрі постачаються бойовикам.
І от серед тих сотень машин на базі БМП я відібрав ті, котрі привернули мою увагу.


БРМ-1К 9 мсп з РЛС "Кредо". Новоазовський район.


БРМ-1К 4 мсбр з РЛС "Кредо".БМП-1 7 мсбр та 4 тб ("Август") з генераторами(?). Скоріш за все, використовуються по типу БМП-1КШ.Тут мою увагу привернуло наявність вихлопу. Або це зробили спеціально для маскування в інфрачервоному чи аби просто відвести дим? БМП-2 "Легіону" та ОБСпН "Чечен".


БМП-1КШ. Почали світитися в 2016-2017 рр.


Ну мабуть справжня родзинка та рідкісний звір - БМП-1ПГ (з встановленим АГС-17 на башті). 1 мсбр.

Привертає до себе увагу збільшення к-сті машин зв'язку та управління. НЗФ з допомогою росіян відновлюють БМП-1КШ (їх захоплено 3 машини в ЗСУ. По фото вдалося відшукати вже дві) та БРМ-1К (машини розвідників) з встановленими на них РЛС та різних систем зв'язку (захоплено 16 даних БМП в ЗСУ згідно сайту Лост Армор). Окрім цього, якщо знову перевірити табличку з технікою НЗФ, встановлюють радіостанції Р-142Н на БТР-80 та МТ-ЛБ. Відновлюють також машини управління вогнем по типу 1В14, 1В13 і т.д. Але детальніше про такі зміни в ББМ в АК напишу якось окремо.


Трофейний та відновлений 1В18 "Клен" та нетрофейний дивізіон 1 мсбр.
Tags: Противник
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 1 comment