Аполеон (feldherrnhalle) wrote,
Аполеон
feldherrnhalle

Лучше сгореть, чем жить в унижении (с)


Старобешево.

Вирішив проаналізувати втрати бронетехніки ЗСУ в період боїв за Іловайськ та виходу з оточення (з 08.08 по 29.08). Одразу зазначу, що це не повна картина того, що там було. Я не розглядав район Амвросіївки, там була тилова база ЗСУ та рембаза, та район Солнцево. А це означає, що до списку можна додати ще більше 15 одиниць бронетехніки. Табір в н.п. Солнцево росіяни накривали ще до подій в Іловайську, як і Амвросіївку, де стояла 72 мбр. Тому розгляну виключно ту бронетехніку, котра була знищена та захоплена членами НЗФ та російською армією в зазначений мною період. Також варто додати, що це не весь список. Річ в тім, що багато бронетехніки засвітилося лише за декілька місяців після боїв і встановити точно, де була втрачена - неможливо. Також допускаю такий варіант, що я банально міг щось забути. Аналіз проведений за допомогою списку втраченої бронетехніки на Lost Armour.

БМП-2 17 тбр.

ЗСУ в районі Іловайська були представлені у вигляді 51 та 93 мбр. Для операції була залучена і 17 тбр. По факту 17 тбр являла собою РТГр на БМП-2 і два танкові взводи. Основним бронетанковим кулаком стала 51 мбр, котра розтягнулася з району Степанівки-Мануйлівки до Іловайська. На початковому етапі (07.08 - 20.08) в операції брали участь також різного роду добровольчі батальйони та БТрО. А саме 40 БТрО (202 бійця), "Шахтарськ", "Свята Марія", "Азов", ПС, "Дніпро-1" та "Донбас". Також були міліцейські загони "Миротворець", "Херсон" та "Івано-Франківськ". Не буду вдаватися у всі деталі, так як доведеться писати повноцінну статтю. Зазначу лише те, що перший штурм відбувся 7 серпня 2014 року силами 40 БТрО за підтримки двох танків та двох БМП-2 51 мбр. В штурмі приймали участь бійці 3 загону 3 ОПСпН та ПС.
В подальших боях брали участь і бійці 73 центру.


Беха 17-ї.

ЗСУ худо-бідо, але все таки просувалися в місто. НЗФ чинили відчайдушний опір в самому місті та на його околицях і найближчих н.п. Бойовикам вдалося підбити декілька танків та БМП в період з 8 по 20 серпня. Якщо мені не зраджує пам'ять, то 20.08.14 всі добровольчі з'єднання покинули зону БД (окрім "Донбасу" та "Дніпра").

БРДМ "Азову".

Переходимо до втрат. Найбільші втрати в бронетехніці понесла 51 мбр. Братською могилою для багатьох українських бійців стала Новокатеринівка. Саме там найбільше було втрачено бронетехніки. Кінцева зупинка, так би мовити.


Втрати в бронетехніці 51 мбр 40 БТрО.

Вирішив об'єднати 92 та 93 мбр. Хоч 92 мбр фактично і не брала участі в боях, але її послали на деблокаду, як в подальшому 42 БТрО та 72 мбр, де її розбили. Втрачена вся техніка РТГр.

Список втраченої бронетехніки 92 та 93 мбр.

72 мбр заплатила за свій безпечний вихід 5 своїх танків. А декілька БМП-2 з цієї бригада показово пропустили через зелений коридор, де їх зняли іноземні журналісти.

Список по 17-й та 72-й.

Артилерія сектору була представлена декількома 2С5, батареєю 2С19, двома батареями МСТА-Б та, можливо, двома батареями БМ-27. Принаймі одна з батарей взяла участь в операції. Втрати склали 12 штук МСТА-Б (6 трофей, 6 втрачено), дві 2С19 (трофей) та два БМ-27 (знищені).

Втрати артилерії сектору.

Склав і невеличкий список того, що забув внести в загальні таблиці. Присутні БМП 28 мбр, котра не брала участі в операції. Скоріш за все вони були передані іншим екіпажам з інших бригад. Забув додати і збитий Су-25М1. 29 серпня українське командування направило в зону БД два Су-25М1 та пару Мі-24П.
А хто ж протистояв ЗСУ в другій декаді серпня 14-го на цьому напрямку? 23-24 серпня почалася фінальна стадія російської операції. На території України заходять головні сили ЗС РФ. На даний момент вдалося встановити, що від Амвросіївки та Новокатеринівки були виявлені такі підрозділи ЗС РФ.

ВДВ:
- 137 ПДП;
- 51 ПДП;
- 247 ПДП;
- 331 ПДП;
- 31 дшбр.

Мотострілецькі та танкові бригади:
- 8 омсбр;
- 17 омсбр;
- 18 омсбр;
- 19 омсбр;
- 21 омсбр;
- 32 омсбр;
- 74 омсбр;
- 6 отбр


Колона БМД 31 одшбр.

Безумовно, від бригад були зведені групи, РТ та БТГр. Внутрішнє кільце оточення (те, де ще не стріляли) склала 8 мсбр та 18 мсбр. Як бачимо, ЗСУ втратили більше 20 танків. В цілому виходить, що росіяни розбили українську "солянку" котра по техніці та людям нагадувала механізовану бригаду.

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 25 comments