?

Log in

No account? Create an account

Обитель цивилизатора

Всё на свете миф


Previous Entry Share Next Entry
Лучше сгореть, чем жить в унижении (с)
feldherrnhalle

Старобешево.

Вирішив проаналізувати втрати бронетехніки ЗСУ в період боїв за Іловайськ та виходу з оточення (з 08.08 по 29.08). Одразу зазначу, що це не повна картина того, що там було. Я не розглядав район Амвросіївки, там була тилова база ЗСУ та рембаза, та район Солнцево. А це означає, що до списку можна додати ще більше 15 одиниць бронетехніки. Табір в н.п. Солнцево росіяни накривали ще до подій в Іловайську, як і Амвросіївку, де стояла 72 мбр. Тому розгляну виключно ту бронетехніку, котра була знищена та захоплена членами НЗФ та російською армією в зазначений мною період. Також варто додати, що це не весь список. Річ в тім, що багато бронетехніки засвітилося лише за декілька місяців після боїв і встановити точно, де була втрачена - неможливо. Також допускаю такий варіант, що я банально міг щось забути. Аналіз проведений за допомогою списку втраченої бронетехніки на Lost Armour.

БМП-2 17 тбр.

ЗСУ в районі Іловайська були представлені у вигляді 51 та 93 мбр. Для операції була залучена і 17 тбр. По факту 17 тбр являла собою РТГр на БМП-2 і два танкові взводи. Основним бронетанковим кулаком стала 51 мбр, котра розтягнулася з району Степанівки-Мануйлівки до Іловайська. На початковому етапі (07.08 - 20.08) в операції брали участь також різного роду добровольчі батальйони та БТрО. А саме 40 БТрО (202 бійця), "Шахтарськ", "Свята Марія", "Азов", ПС, "Дніпро-1" та "Донбас". Також були міліцейські загони "Миротворець", "Херсон" та "Івано-Франківськ". Не буду вдаватися у всі деталі, так як доведеться писати повноцінну статтю. Зазначу лише те, що перший штурм відбувся 7 серпня 2014 року силами 40 БТрО за підтримки двох танків та двох БМП-2 51 мбр. В штурмі приймали участь бійці 3 загону 3 ОПСпН та ПС.
В подальших боях брали участь і бійці 73 центру.


Беха 17-ї.

ЗСУ худо-бідо, але все таки просувалися в місто. НЗФ чинили відчайдушний опір в самому місті та на його околицях і найближчих н.п. Бойовикам вдалося підбити декілька танків та БМП в період з 8 по 20 серпня. Якщо мені не зраджує пам'ять, то 20.08.14 всі добровольчі з'єднання покинули зону БД (окрім "Донбасу" та "Дніпра").

БРДМ "Азову".

Переходимо до втрат. Найбільші втрати в бронетехніці понесла 51 мбр. Братською могилою для багатьох українських бійців стала Новокатеринівка. Саме там найбільше було втрачено бронетехніки. Кінцева зупинка, так би мовити.


Втрати в бронетехніці 51 мбр 40 БТрО.

Вирішив об'єднати 92 та 93 мбр. Хоч 92 мбр фактично і не брала участі в боях, але її послали на деблокаду, як в подальшому 42 БТрО та 72 мбр, де її розбили. Втрачена вся техніка РТГр.

Список втраченої бронетехніки 92 та 93 мбр.

72 мбр заплатила за свій безпечний вихід 5 своїх танків. А декілька БМП-2 з цієї бригада показово пропустили через зелений коридор, де їх зняли іноземні журналісти.

Список по 17-й та 72-й.

Артилерія сектору була представлена декількома 2С5, батареєю 2С19, двома батареями МСТА-Б та, можливо, двома батареями БМ-27. Принаймі одна з батарей взяла участь в операції. Втрати склали 12 штук МСТА-Б (6 трофей, 6 втрачено), дві 2С19 (трофей) та два БМ-27 (знищені).

Втрати артилерії сектору.

Склав і невеличкий список того, що забув внести в загальні таблиці. Присутні БМП 28 мбр, котра не брала участі в операції. Скоріш за все вони були передані іншим екіпажам з інших бригад. Забув додати і збитий Су-25М1. 29 серпня українське командування направило в зону БД два Су-25М1 та пару Мі-24П.
А хто ж протистояв ЗСУ в другій декаді серпня 14-го на цьому напрямку? 23-24 серпня почалася фінальна стадія російської операції. На території України заходять головні сили ЗС РФ. На даний момент вдалося встановити, що від Амвросіївки та Новокатеринівки були виявлені такі підрозділи ЗС РФ.

ВДВ:
- 137 ПДП;
- 51 ПДП;
- 247 ПДП;
- 331 ПДП;
- 31 дшбр.

Мотострілецькі та танкові бригади:
- 8 омсбр;
- 17 омсбр;
- 18 омсбр;
- 19 омсбр;
- 21 омсбр;
- 32 омсбр;
- 74 омсбр;
- 6 отбр


Колона БМД 31 одшбр.

Безумовно, від бригад були зведені групи, РТ та БТГр. Внутрішнє кільце оточення (те, де ще не стріляли) склала 8 мсбр та 18 мсбр. Як бачимо, ЗСУ втратили більше 20 танків. В цілому виходить, що росіяни розбили українську "солянку" котра по техніці та людям нагадувала механізовану бригаду.


  • 1
Еще Была часть людей с Днепр-1, мы их в Винорградном встретили

Забув додати. Додав. А ви в якому загоні були?

Самый фошыстский))

Как ты считаешь можно ли говорить о высоком уровне подготовке войск РФ и высокой точности артиллерии или нет?

такие потери связанны с тем что РФ ударили в спину по сути..или арта реально точная (например потеря 6 МСТА-Б).

Можна казати. Але от що стосується Іловайська (розстріл колон), то там без арти. Силами бронетехніки та піхотного озброєння.

Вони зайшли в тил нашому угрупуванню.

Спасибо за материал. Вместе все эти потери смотрятся еще более печально.

Та да. Я типу знав всі втрати, розумів що і як. А от коли заповнював табличку, то думав "коли ж воно закінчиться?".

Нема за що.

Заочно подискутирую :)
не буду говорить о количественном составе.
с принадлежностью швах полный. Та же 17 отбр - потерянных бмп за Иловайск по официальным документам - 10, в списке - 12....

В якому документі? Я ж написав, можуть бути неточності. Десь перегнув (єдиний раз мабуть), а здебільшого навпаки, не додав.

идем дальше. По 1В15 которые отнес с 92 омбр с ? явно не их - не дошли они до Старобешево. Были БРДМ у Прикарпатья большой вопрос

Повторюю запитання, який документ? Поки що ви просто написали те, що вам заманеться. Жодної аргументації.

Я от думаю, що це їхня. Такий камуфляж більше ні в кого не зустрічався - http://lostarmour.info/media/images/id7191-05.jpg

Йобана в рот, Міша. Та це ж ти. Ахаха. Чого ж не приставився?

Мишаня стесняется. Его как узнают, сразу бить начинают.

спасибі
а загальні кількості по типам бронетехніки які?

Дякую за цікавий матеріал.

А цитата в заголовку - це з пісні "Последний день" Павла Пламенева или мне показалось?

Будь ласка.

Так, саме звідти.

Интересно! Впрочем как и всегда!
2 вопроса
1 Почему за 2 недели боев ВСУ+МВД так и не взяло этот Иловайск полностью под контроль? Ведь силы и средства для этого были.
2 Силы ДНР, которые участвовали в боях за город и окрестности, а потом ликвидировали силы АТО в окружении?

Дякую.
Мабуть тому, що:
- сильний опір противника;
- невпевненість командування: що робити, наступати чи стояти на околицях?
- можливо зміна ситуації на фронті (Степанівка-Маринівка) якось на це вплинули;
- вдалі контратаки противника.

Які сили? "Сомалі", "Спарта" (артгрупа в самому місті Іловайськ - БМ-21, дві 2Б16 та 2С9. Плюс міномети. З Грабського та інших н.п. атакував "Оплот". Точну к-сть я не пробував встановити.

2С5 Гіацинт теж під час цих боїв був втрачений захопленим?

Так. На САУ сталося НП (щось зі стволом) заряджання і його скоріш за все порізали на метал.

Добре якщо так. Але там і решта захопленої техніки була не в гарантовано робочому стані, тому трофей є трофей.

А как захваченная БМП-2 № 110 из 17 бригады оказалась под Еленовкой в конце августа? Или она не участвовала в отступлении из-под Иловайска?

Тричі дивився у свій список і не знайшов 110-ї. Наскільки зрозумів, це просто запитання? Ну тоді було краще в ПП написати. Вона явно не брала участі у відступі, в тому напрямку ніхто не проривався. Можливо її в якості резерву кинули на БП 51 ОМБр, котрий там був.

Давно пытаюсь найти инфу откуда она вообще под Еленовку попала, все впустую. Единственное что в голову приходит - отход из-под Иловайска, но никаких подтверждений этому тоже нет.

Іловайськ відпадає. Надто далеко. Як варіант, резерв. 24.08.14 ЗСУ залишили цей н.п. і відійшли (потім знову зайняли), могли там її залишити як і БМП-2 з 51 ОМБр, 2С3 звідти та низку іншого.

  • 1