Аполеон (feldherrnhalle) wrote,
Аполеон
feldherrnhalle

Через терни до зірок


Танк батальйону "Заря".

Як ви мабуть помітили, я надаю перевагу вивченню того, що відбувалося в Луганській області як літом, так і зимою під час активної фази боїв. Правда, поки що зовсім не торкався осіннніх та зимових боїв за блокпости на Бахмуті. В даному невеличкому матеріалі розгляну сили сторін під Луганськом станом на, скажемо, 28 липня 2014 року. Чому така дата? Аеропорт повністю деблоковано, звільнено Лутугіно та Георгіївку. Звільнено Лисичанськ, Попасну. 95 аембр відправилася на кордон. Українське угрупування на кордоні відчуває свою агонію, але все ще тримається. А тому такі частини, як "Рим" (6 БМП-2), "Вітязь" (5 Д-30, 3 2С9, 4 танки), "Амур", котрий ще не зайшов в Україну, сконцентровані на вибиванні ЗСУ з прикордонної смуги. Тому в командування ЗСУ є прекрасний шанс розширити свою зону впливу і зайняти стратегічні Новосвітлівку та Хрящувате. Це було зроблено, але лише практично за два тижні (включаючи стратегічну висоту під Красним, де впав Іл-76). Натомість окрім кривавої спроби механізованого батальйону зайняти Красне в кінці липня жодних вдалих наступів, котрі б мали позитивний результат, не було.

Сили та засоби ЗСУ.

Детальніше про наші війська на півночі Луганська. В той час, як ЗСУ під Донецьком активно втрачали бронетехніку в боях з НЗФ (чого варті лише бої за Піски та Авдіївку, де було втрачено 3 танки та дві БМП), під Луганськом ЗСУ несуть мінімальні втрати. В секторі А було два бойових зіткнення, де була втраченя техніка - 22.05 під час засідки в Рубіжному та 17.06 під час бою в Металісті. З того часу втрати бронетехніки та живої сили були мінімізовані, а доволі часто й взагалі, зведені до нуля. Так ось, що являло собою угрупування наших військ під Луганськом. Як бачимо з таблиці, в більшості бригад було по дві БТГр. Якщо в 24 мбр було повнокровні та повноцінні батальйони (по 30 БМП-2 та по 10 танків на кожний батальйон), то 128 гпбр виставила два батальйони та 8 танків. Вона ж змогла зібрати від 3 до 4 САУ 2С3, в той час як батареї 2С3 24-ї та 30-ї мали по 4 САУ та повноцінні реактивні батареї. Що являв собою 2-й батальйон 30 мбр мені поки що не вдалося встановити. Підозрюю, що вони не мали цілу тр та мехбат.

Сватово. Літо 14-го.


80 аембр була представлена двома батальйонами (1-й не дотягував до батальйону). Мали щонайменше 4 батареї (більше 20) Д-30. 1 тбр всім складом поїхала на війну. Чи був мехбат повністю забезпечений технікою та укомплектований особовий склад сказати важко. Скоріш за все це не так. Тим не менше, РТГр на БМП-1 явно назбирали. Т-64БВ 2 тб крутилися в тилу, але все таки в зоні АТО були і могли бути введені в бій в якості резерву (знову ж таки, до батальйону вони не дотягували). Основну роботи все таки робили танкісти 1 батальйону на своїх Т-64БМ. З артилерії 1 тбр точно мали 2 батареї 2С3 (по 3-4 САУ) та ребатр. 26 абр відправила свої 2С19 в Донецьку область і залишила батарею 2С5. "Смерчів" було від 3 до 4 штук. БМ-27, "Ураган", було дві батареї. Сил було доволі багато. Але головна проблема полягала в тому, що це практично всі були мобілізовані. Це і вирішило хід майбутніх боїв (як і до того).

Працює "Град" 24-ї.

Що ж собою являли бойовики під Луганськом. Нагадую, розглядаю лише тих, хто розташувався в самому місті та його околицях. А це були бойовики "Лешого", КСВОД, комендатура, ГШР (група швидкого реагування) та "Заря", котра склала основну бронетанкову міць. Періодично в район аеропорту висувалися бійці "Одеси/Ізмаїл". Як бачимо з таблиці, в "Зарі" було 13 танків (також було ще 3 трофейні), 5 БМП-2, одна БМД-2 та мінімум 9 БТР-80. З артилерії мали мінбатри. По факту являли собою слабеньку БТГр з мінімальною артилерійською підтримкою. Періодично на вогник заскакували розвідники "Грека". Все таки вирішив внести їх до списку. Діяли в "нашому" районі і осетини.
В боях за аеропорт та Георгіївку брали участь казаки 2 казачого батальйону, де і втратил одну БМП-2 (скоріш за все, вони мали там ще декілька). Варто зазначити, що "Рим" в липні надсилав своїх бійців до Станиці-Луганської, де вже були бійці десантно-штурмового батальйону (рота, по суті).


Список бронетехніки ЛНР.

Якщо співставити сили ЗСУ та сили бойовиків, то вимальовується кумедна картина (чи сумна, це вже як дивитися) - маючи колосальну перевагу у всьому так обісратися. Штат "Зарі" кардинально не мінявся до початку вересня. Лише в кінці серпня з РФ приїхало дві ЗРК "Оса-АКМ" та 1 ТЗМ до неї. А от після 8 серпня ситуація дещо змінилася. Згадані мною формування НЗФ з кордону переключилися на північ, до Луганську. Але навіть це не виправдання. Сталося як сталося. Аналізуємо та робимо висновки.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 7 comments