Аполеон (feldherrnhalle) wrote,
Аполеон
feldherrnhalle

Українці зайняли перше місце на змаганнях в Литві1 серпня 2016 року перша мінометна батарея першого ДШБ 80 ДШБр поїхала на навчання в Литву. Тривали дані маневри два тижні. Колона з львівськими десантниками, котра налічувала 4 автомобілі МАЗ та один КрАЗ. Поїхала ціла батарея, себто 6 120 мм мінометів, з обслугою та командирами. Загальна кількість особового складу склала 40 бійців. Снаряди везли із собою і їхали територією Польщі.

Українські десантники в Литві.

Навчання отримали назву "Вогняний грім 2016". В навчаннях взяли участь більше тисячі військовослужбовців з різних країн. Серед США, Німеччина, Португалія, Латвія, Литва та Україна. Маневри проводилися на трьох полігонах країни: полігоні ім. генерала Сільвестраса Жукаускаса в Пабраде (Швенченський район), на полігоні ім. генерала Повіласа Плеханавічюса в Кайряє (Клайпедський район) та на Гайжюнському полігоні (Йонавського району). Аби зорієнтувати вас на карті кидаю скріншот з геотегом на одному з полігонів:

Маневри неподалік Вільнюса.

Мета навчань - взаємодія між різними підрозділами. Перші дні бійці різних країн знайомилися один з одним. Далі почалися артилерійські стрільби та різного роду змагання. Тут цікавий момент в тому, що у всіх країн мінялися командири. Так, командир української мінометної батареї командував батареєю німецьких САУ PzH 2000, а німецький командир - нашою батареєю. І так по колу.


"Слов'янська співдружність" на новий лад.

На таких навчаннях для нас стоїть гостре питання мовного бар'єру. Цього разу наші дещо краще підготувалися і практично всі знали елементарні фрази з англійської мови (саме на ній проходять навчання). Литовці, очевидно, знали російську мову. Щодо фізичних вправ та ігор то вони були різноманітні. А якщо точніше, то:
- футбол;
- волейбол;
- естафета;
- молот війни.
Хоч під час навчань відбувалися регулярні артилерійські стрільби, в загальну таблицю вони не входили. Це було б абсурдно: приїхали українці зі своїми 120 мм мінометами, а поруч американці стріляють зі своїх 155 мм САУ. Тому ми могли змагатися, без набору балів, лише з литовцями і латвійцями. І ми їх "взули". Наші мінометники влучно відстрілялися і вклалися в час.В Литві.

Що можу сказати про навчання? Відбувається часткова інтеграція ЗСУ в НАТО. По моїм спостереженням виходить, що 1 ДШБ, котрий після літньої кампанії пересадили на "Хамві", стане миротворчим, так би мовити, і братиме участь в різноманітних міжнародних навчаннях. Чи принесло це навчання якусь користь для ЗСУ? Мінімальну. Але для 80 ДШБр це потрібний та корисний досвід. Там командир міномета вчився буди командиром батареї, навідник - командиром міномета. І номер обслуги міг бути навідником. Тобто щоб в разі чого вони б могли замінити один одного. Навчання на Яворівському полігоні в рази продуктивніші. Там вчаться всі, тут були радше навчання для командирів. Чисто моя суб'єктивна точка зору. На будь-яких міжнародних навчання в котрих беру участь Україна говорять про війну на Сході. Під час цих навчань литовська медсетра навіть не знала, що в Україні війна. Під час недавніх навчань в Грузії, де були наші морпіхи, американці показували всім, як вони вирішують якусь проблему, а потім просили показати всіх, як вони це зроблять. На українців чекав ажіотаж і вся увага була прикута до них.

А в підсумку, це хороший досвід для ЗСУ. Особливо коли ми займаємо перше місце в змаганнях.

Турнірна таблиця з котрої видно, що українці зайняли перше місце.


Один кубок за участь, а інший за перемогу.

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 3 comments