Обитель цивилизатора

Всё на свете миф


Previous Entry Share Next Entry
Наслідки зимової кампанії
feldherrnhalle

Т-64БВ 30 омбр в Комуні.

Поки в мене готується матеріал по боям за Луганський аеропорт та в секторі А в липні 14-го, Ямпіль, Бутівку та Широкіно, вирішив поділитися фотографіями зимової кампанії. А саме покинутої бази українських військ в р-ні Дебальцево, в селі Комуна. В даному н.п. розташовувався один зі штабів ЗСУ, неподалік стояла батарея МСТА-Б 55 арбр з Запоріжжя. Територію прикривали "Тунгуски" 128 гпбр. Періодично там появлялися танкісти 17 тбр, бронегрупи 30 омбр. В кожному секторі або на якісь ділянці фронту є місце куди звозять знищену, підбиту та ту техніку, котра потребує ремонту. Влітку 14-го в секторі "А" це було Лутугіно та аеропорт. Восени та взимку в секторі "С" - Комуна.
Осінню 14-го велися активні бої за Нікішино та в р-ні Міуса. Якась техніка була пошкоджена та відправлена на ремонт в Комуну. Так вона там і простояла до 18 лютого 2015 року поки її не захопили НЗФ. Після того, коли 31 січня провалися друга контратака ЗСУ на Вуглегірськ стало ясно, що місто ми вже не відвоюємо. Від Вуглегірська до Комуни 6 кілометрів по прямій. На моє глибоке переконання, нашим потрібно було почати евакуацію даної бази. Адже там знаходилися десятки ББМ. А до противника всього лиш декілька кілометрів. Тим не менше, були проблеми набагато серйозніші.


Комуна.

Давайте підрахуємо, що було втрачено в даному н.п. Для початку техніка, котра була підбита або пошкоджена і в подальшому кинута на донорство бойовиками (і нашими ще до того, як втратили село):


Підбита БМП-2К 128 гпбр. Була підбита в жовтні 14-го і відправлена на канібалізм в Комуну.


Підбита БМП-2 128 гпбр. Отримала ракета від РПГ на БП неподалік Міуса в грудні 14-го.


Ще одна знищена БМП-2.


Знищена та списана БМП-1П 25 БТрО.Знищений тягач.


Покинута БМП-1П 25 БТрО. Була розканібалена бойовиками.

Перейдемо до тої бронетехніки, котра дісталася бойовикам в якості трофеїв:

Т-64Б 25 БТрО.


Т-64БВ того ж таки БТрО.


Т-64Б1 батальйону "Артемівськ", Комуна.


БАТ-2 12 ОПОЗ.


БАТ-2 12 ОПОЗ.


ІРМ-2 12 ОПОЗ.


Покинутий БТС-4.
Покинуті 4 БМП-2, 1 БРМ-1К та 1 БМП-1П. БМП-2 належать 128 гпбр, як і БРМ. А ось БМП-1П, скоріш за все, якомусь БТрО. Мабуть "Київській Русі" (він же 25-й).


Покинута БМП-1П.


Покинута БМП-2 128 гпбр. В подальших боях підбита ЗСУ.


Чергова покинута БМП-2.


Ще одна БМП-2 128 гпбр."Роззута" БМП-2 128 гпбр.

ДТП під час планового відступу.Залишена БМП з тягачем.


Покинута Україна...


Безумовно, безліч техніки потребувало ремонту, а левова частина ББМ взагалі б була майбутніми донорами. Але тим не менше, це колосальні втрати для ЗСУ. Думаю добра б половина даних БМП могла б бути відремонтоваю, якщо б її евакуювали. Але бракувало всього: від розуму до ГСМ. Декілька фото аби оцінити стан деяких ББМ:

Окрім цього було втрачено велику кількість автотехніки та тягачів. Як я і казав, частина була втрачена ще до подій в р-ні Дебальцева зимою 15-го.

Знищена автотехніка.

Підсумовуючи це все у нас виходить:
- знищені та залишені БМП - 17 штук;
- залишених танків - 3 штуки;
- броньована інженерна техніка - 4 штуки;
- МТ-ЛБ - 1 штука;
- 2С6 - 1 штука;
- автотехніка - не піддається точному підрахунку.


Окрім таких місць як Комуна був і так званий "Хрест", де також було безліч знищеної та покинутої техніки. Дивлячись на карту втраченої бронетехніки, можна переглянути на Lost Armour, виходить, що ми втратили найбільше в Комуні, на "Хресті" та під час планового відступу.

  • 1

Багато ще було у Новогрiгоровцi, бiля Дебальцево.


Так, але там активні БД були з початку лютого. Із застосуванням арти, танків та ББМ.

Доречі, чому ви так і на Lost Armour не написали? :)

Про Новогригоровку? Или о бч бука что в коментах?


Отдельно жду от вас про Ямполь, да и вообще интересно то направление.


Я, як і деякі інші форумчани, був би радий вас бачити там в цілому. Там є люди з котрими можна поспілкуватися. Почали б з БЧ "Куба" - підтримав би діалог і кинув свої фотки.

Роботи багато, буду намагатися писати. А вам є що додати про Ямпіль?

Про куб я отвечал, но система форума странная какая-то.
Времени не много к сожалению, и на службу нужно возвращатся, тогда времени еще меньше будет. Если вопросы есть легче лс в жж написать, его стараюсь мониторить.


Сам в Ямполе не был, наш взвод не отправли, дежурили на бп перед Лисичанском . В принципе  Призрак там понёс первые потери, и захватил первую бмд(номер и фото в инете гуляют) и после ремонта верно служила. Еще интересуют бои под Северском и день боёв за сам Северск.


Ну це і не зовсім форум, сайт із можливістю спілкування, так би мовити.
Так, доба має лише 24 години, уви. ОК, задам.

Дик, було б у кого мені запитати про Сіверськ. Були фотки, але, зараза, випадково загубив, де БМП, БРДМ та КамАЗ "Призрака" в Сіверську. Там і Мозговий на них був. Початковий етап війни складно описати, більшість учасників вже сидять дома, не хочуть про це говорити або пали в боях. А БМД якого числа взяли і де саме? І як її взагалі підбили потім наші?

Дякую. Запитаю як буде щось потрібно. Тим не менше, чекаю на ЛА.

И вот сама возможность не очень(((  на крайняк можно стучать в вк
http://vk.com/kyl_tiras


  По фоткам погляжу в инете много их, к несчастью что бы собрать близкую к реальности картину нужно сильно попотеть.Edited at 2016-12-25 11:44 am (UTC)

Ехххх бля,дуже важко на усе це дивитись(((
Але під час відступу,могли б хоча б по пляшці-другій з запалювальною суміщщу кинути у техніку,яку залишали.

У мого батальйона (11 БТрО Київська Русь) найбільші втрати по техніці були 19 серпня 2014 у Фащівці від обстрілу Градом - 29 одиниць техніки. Щоправда, здебільшого не бойової. На щастя, лише 9 поранених.
Коли писатимете про Нікішине чи Бутовку - можу чимось поділитися як учасник подій


Так, тоді був сильний обстріл і надзвичайно тупо розставлена техніка - все в одній "купі".

Перші бої, тільки вчилися воювати, а комбат щойно загмнув - в батальйоні був певний хаос


А почему все бросаемое не сжигали? Какой к херам "плановий відступ"? Сепары походу правы были, бежали наши аж пилюка курилася. Печально все это.

Господи, це сарказм.

Вы как воюющий (воевавший), объясните мне, штатскому, почему неисправную технику просто бросали,не взрывали, не сжигали? Я просто все это через телевизор и инет воспринимаю. Наши говорят что планово отступили, сепары говорят что котел и разгром.Кто прав?

  • 1
?

Log in

No account? Create an account