?

Log in

No account? Create an account

Обитель цивилизатора

Всё на свете миф


Previous Entry Share Next Entry
Ростовські хроніки
feldherrnhalle

Сватово

Весною минулого року, а саме 28 квітня 2015 року, в Ростовській області, в таборі ЗС РФ стався вибух. Думаю кожен з нас бачив кадри того, як горів полігон і все там вибухало. В нас було щось схоже - Сватово. По офіційним джерелам, котрі можна знайти в інтернеті, в результаті пожежі в Луганській області згоріло 6 БМ-27, декілька ТЗМ до них, 1 БМ-30 та ТЗМ до нього. Для ЗСУ це катастрофічні втрати. Не кажучи про те, скільки тон боєприпасів згоріло. Але ми змогли покрити втрати новими машини. Хоч епізод і неприємний. Військове керівництво вирішило закрити доступ до інциденту на полігоні в РФ. Тому знайти хоч якусь інформацію про те, що там згоріло, а головне скільки, неможливо. Хоча доволі швидко в інтернеті появилися фото декількох знищених 2С19 і вантажівок. З того моменту - глухо. Але мені вдалося відшукати кадри з полігону та приблизно порахувати те, що там згоріло. Кумедно те, що там знаходився і табір підготовки бойовиків та техніка, котра брала участь в бойових діях в Україні взимку 15-го в р-ні міста Дебальцеве. А тепер детальніше.

Автотехніка. Почну з автотехніки. Так склалося, що техніка в таборі стояла близько одна до одної, тому на багатьох кадрах, котрі будуть в іншому підрозділі, зможете також побачити знищені автомобілі. Тут я відібрав суто автотехніку.

Знищена автотехніка. Ростов.

Артилерія. Фотографії знищених 2С19. Зверніть увагу на зафарбовані бортові номера на САУ (обвів їх). Встановити точну кількість знищених 2С19 я, звісно ж, не зможу. Але можна впевнено сказати, що згоріло щонайменше три(3) даних САУ. Я вище згадував про те, що там погоріла техніка, котра воювала в Україні. Вдалося встановити, що 2С19 належали 9 оарбр. Судячи з камуфляжу їхніх САУ і тої, котра відносно вціліла, це не їхні. Але зафарбований бортовий номер та тактичний знак бригади наводить на певні думки.

Розірвана на шматки та відносно жива 2С19.

Помилка! На 4-й фотографії на 2С19, а 2С7 "Піон".


Знищені 2С19.

Бронетехніка. В результаті взриву боєприпасів було знищено/згоріло декілька МТ-ЛБ, систем управління вогню на базі МТ-ЛБ, радіостанції на базі БТР-80 та, як мені здається, АРК-1 "Рись" (точно в цьому не впевнений. Але те, що це не просто МТ-ЛБ - гарантую). Але найбільшу зацікавленість викликали дві знищені СНАР-10М (російська модернізація) на базі МТ-ЛБ. Мені вдалося дослідити, що вони належали 205 омсбр ЗС РФ та брали участь в боях за Вуглегірськ. Боєць 205-ї бригади отримав медаль за бої на Донбасі і поділився цікавими коментарями на своїй сторінці в ВК.

СНАР-10М 205 омсбр в боях за Вуглегірськ. Скріншот з російського репортажу.


СНАР-10М цієї ж бригади в р-ні Вуглегірська. Фотографія від члена НЗФ, а саме від взводу оператів БЛА "Гренада".


Горлівка, бійці 205 омсбр ЗС РФ на фоні свого СНАР-10М.

А тепер найцікавіше. Боєць пише, що одна СНАР-10М згоріла раніше, а інша 28 числа (квітня). Тут декілька варіантів: або дана машина згоріла на навчаннях (це поширене явище в будь-якій армії), або її підбили/вивели з ладу криві руки екіпажу на Донбасі.

Скріншот переписки.Знищені СНАР-10М. Ростов.


Пошкоджена машина управління вогнем (командир батареї) та знищені СНАР-10М?Спалена КШМ на базі БТР-80, БТР-80 та ще якісь дві машини (мабуть такі ж КШМ на базі БТР-80)
Знищені та пошкоджені МТ-ЛБ.


Знищена машина з сімейства 1В1*. Входила до складу батареї 2С7 росіян, котрі були в нас взимку.


Не до кінця впевнений в тому, що це я вірно підписав. Але те, що це щось зі складу РЛС, я впевнений.

РЗСВ та "Піони". Нище вам буде представлено фотографії знищених "Урагнів", "Смерчів", ТЗМ до них та 2С7 зі складу 19 артилерійського дивізіону (в/ч 52192. Єдина в РФ в/ч котра має дані САУ). Думаю кожен бачив відео з Макіївки, де проїжджають російські 2С7 та БМ-30. З якої частини були "Смерчі" я не знаю, а 2С7, як я вже сказав, без варіантів. Тому думаю можна сміливо давати гарантію того, що знищені в Ростові "Піони" були в Україні. Щодо БМ-27, то в Україні взимку 15-го на них воювала 232 оарбр ЗС РФ, котрі займала позиції в Луганській області. Цілком можливо, що в Донецькій області була ще одна батарея даних РЗСВ. Могли належати 291 оарбр.

Ростовський пейзаж.


Приблизивши фотографію вималювалася така картина: 5 знищених БМ-27 і два "Смерчі" або ТЗМ до них.Знищені "Урагани" та ТЗМ до них.
Знищені "Смерчі".Згорівші "Піони" 19-го дивізіону. Фотографії від бойовика "Востоку", котрий там проходив навчання.

Дивлячись на цю всю картину розумієш, що що б там не сталося в Ростові, халатність чи ще щось, але це нанесло колосальні збитки. Хоча можливості Росії покриють ці втрати і доволі скоро, я думаю що навіть вже, втрати будуть відновлені. Хоча Росія і приховала дану інформацію і знайти будь-які фото звідти надзвичайно складно, але я все таки зміг вам показати, масштаби даного інциденту. На фотографіях всього лиш мінімальні оцінки того, що там згоріло. Детальніше знає російська прокуратура.

  • 1

А де можна детальніше про Сватово ? Казали, що місто сильно постраждало.


Військова прокуратура завела справу. Просто погугліть.

Edited at 2016-10-15 07:47 pm (UTC)

Військова прокуратура завела справу


А можна дізнатись Вашу думку -- якою була причина пожежі у Сватовому ?

Re: Військова прокуратура завела справу

Така ж, як і в Ростові - людський фактор.

Re: Військова прокуратура завела справу

А чи варто, на Вашу думку, вірити ось такій інформації : http://ipress.ua/news/u_zaporizkiy_oblasti_na_sklady_boieprypasiv_skynuly_zapalni_sumishi__genshtab_155112.html

Re: Військова прокуратура завела справу

Не знаю, відверто кажучи.

Re: Військова прокуратура завела справу

комент з посиланням пішов у спам, наведу тут цитати (Я запитквав про пожежу на складі в Запорізькій обл) :


"У Запорізькій області на склади боєприпасів скинули запальні суміші, - Генштаб

Винних поки не встановлено
У Запорізькій області на склади боєприпасів з безпілотників скидали запальні суміші.
У Запорізькій області на склади боєприпасів скинули запальні суміші, - Генштаб
Євген Селезньов. print screen
Вчора, близько 20:20 почалися розриви на території складів в Запорізькій області.
"Невідомі особи, на сьогоднішній день не встановлені, проводяться слідчі заходи, нашими співробітниками військової поліції, за допомогою безпілотних літальних апаратів скидали запальні предмети на територію об'єкту, в результаті розриву цих запальних сумішей, виникали осередки пожежі, які було складно потушити", - заявив начальник прес-служби Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі телеканалу "112 Україна".
"При гасінні неможливо було використовувати воду, тому що вона була неефективна при гасінні цих об'єктів. Використовувався пожежний танк, використовували грунт, близько 50 точок загоряння було зафіксовано, весь склад, і наряд і підрозділ посилення оперативно спрацювали, тому збиток мінімізований", - зазначив спікер Генштабу.
За словами Селезньова, протягом трьох годин йшла боротьба з безпілотними літальними апаратами, які з певною періодичністю діяли на висотах до 400 м.
"Тому говорити про те, що це був нещасний випадок або якась недбалість посадових осіб, не доводиться", - зазначили в Генштабі.
"Наскільки мені відомо, чергова служба застосовувала засоби ППО, застосовувала вогнепальну зброю, але все відбувалося в темний час доби, складно було зафіксувати. Інформація про те, що якийсь з безпілотників, які закидали запальні об'єкти, був збитий, у мене такої інформації немає", - заявив Селезньов." (с)

Тобто, у нас дійсно, навіть не у зоні АТО, а на мирній території, невідомі безпілотники можуть бомбардувати склади ???

Edited at 2016-10-22 01:13 pm (UTC)

Благодарю за интересный материал!

чудові фотографії,дякую!А росіяни повинні зрозуміти просту річ-набирати вояків з числа зочинців і наркоманів не можна,бо вони курять в забороненних місцях і нехтують правилами безпеки при роботі з вибуховими речовинами.

Бог не теля...

288 артбригада там не светилась?

За зиму 15-го не знаю, але влітку 14-го були в нас/обстрілювали з території РФ.

Спасибо.
И второй вопрос - на полигоне, что на фото, танкисты/мотострелки пострадали?

Будь ласка.

Не знаю.

Добряче їх пошматувало. Судячи з фото та складу техніки зведена група великої потужності. Піони, Смерчі, Урагани.

  • 1