?

Log in

No account? Create an account

Обитель цивилизатора

Всё на свете миф


Previous Entry Share Next Entry
Надто багато красного. Звільнення Лиману
feldherrnhalle

Тиловики 24 омбр заїжджають в Красний Лиман.

В даному матеріалі хотів би розглянути такий епізод, як звільнення Красного Лиману. За частину фото та відео дякую Зайцеву В'ячеславу. Тепер вже просто Лиману. Отже, ситуація, котра склалася на початок червня була доволі критичною. 22.05.14 члени бандформування Мозгового та Дрьомова влаштували класичну засідку на колону 4 механізованої роти 2 батальйону 30 омбр. Також в цей день бойовики під командуванням "Абвера" (цікаво, де він зараз?) знищили БП 51 омбр. В результаті цього зухвалого та вдалого набігу на бійців 51-ї бригади особовий склад був деморалізований та відмовлявся виконувати поставлені завдання. Більше того, волиняни самовільно відійшли з 5(!) БП. Як результат, командування АТО практично повністю переглянуло подальший перебіг операції на даній ділянці фронту. Більше того, куди важливішим було те, що через це командування відмовилося від штурму н.п. Дмитрівка, в котрому були три ключові мости (зайнявши дані мости та цей н.п. операція на кордоні виглядала б дещо інакше) і бійців, котрі мали йти на штурм, а саме перший батальйон 79 оаембр, перекинули під Слов'янськ. Де вони пробули до самого його звільнення.

Встановлений хрест двом загиблим бійцям 3 роти 1 батальйону 79 оаембр, котрі загинули 4 липня 2014 року. Це були перші втрати 79-ї бригади.

Окрім того, що балакаючі голови кожного дня розповідали про те, що Слов'янськ взятий у кільце, потрібно було свої слова втілювати в життя. Була спланована наступальна операція на Красний Лиман силами 1 батальйону 79 оаембр та силами 3 ПДБ, першої батареї "Нон", частини розвідроти 25 опдбр та різна солянка. Яка саме можна прочитати ось тут http://oneparatrooper.livejournal.com/18850.html. Участь в операції брали також і бійці НГУ з Кривого Рогу та армійський СпН (3 та 8 опСпН ГУР).


Одразу кидаю карту маршруту колон бронетехніки. Висловлюю велику подяку Андрію Карбівничному!


Отже, з метою блокування н.п. Красний Лиман та зайняття визначених позицій частини та підрозділи АТО в період з 02.00 по 04.00 03.06.14 було проведено перегрупування військ, заняття позиційних районів, після отримання сигналу з 04.00 до 05.00, розпочали висування в райони призначення із завданням: наступальними діями оволодіти позиціями блок-постів членів НЗФ, закріпитися та встановити свої блок-пости. В операції були задіяні підрозділи 25 опдбр - з північно-східного напрямку, 1, 2 та 3 штурмові групи (підрозрюю, що це роти) 79 оаембр - з південно-західного напрямку.
Для забезпечення виконання завдань підрозділами та силами АТО, в період з 04.09 по 7.55 - проведена повітряна розвідка літаком АН-30Б району Слов'янськ-Краматорськ-Красний Лиман.


АН-30Б над Слов'янськом. Весна.

Друга рота 1 батальйону 79 оамебр під командуванням капітана з позивним "Шквал" висувається на штурм:


З метою досягнення раптовості дій, розвідки районів призначення та блокування північної частини околиці н.п. Красний Лиман в період з 04.35 по 05.10 - гелікоптерами Мі-8 була здійснена висадка повітряного десанту (дві групи чисельністю по 20 бійців були висаджені в р-ні північно-західної околиці міста). Вогневе прикриття висадки повітряного десанту здійснювала пара Мі-24П 16 БрАА. Вогневе прикриття висадки десанту здійснювали в період з 05.09 по 05.45.

СпН перед вильотом. Штаб АТО в Ізюмі.

Просування підрозділів 79 та 25 бригад відбувалося відносно повільно. Річ в тім, що бійцям доводилося регулярно знищувати вогневі точки противника. Більше того, доволі часто десантники потрапляли в засідку. Силами армійської та авіації ПСУ, Су-25 (стріляли з 30 мм гармати та кидали 250 кілограмові чугунки), було знищено чимало укріплень та можливих точок, де б могли сидіти НЗФ. Окрім того, великий вклад в знищення ОП НЗФ вклав вогневий взвод 25 опдбр на своїх двох 2С9 "Нона".Артилерія 25 опдбр веде вогонь по Лиману.

Грачі прилетіли...Так, командуванням 25 опдбр для захоплення чотирьох блок-постів було прийнято рішення здійснити висування двома колонами по одному маршруту, а розвідку маршруту висування здійснити бійцями розвідроти даної бригади на легкових автомобілях з номерами Харківської області. Варто зазначити, що на початку конфлікту це був доволі поширений, а головне дієвий, спосіб. Декілька прикладів: саме таким способом бійці 8 опСпН заїжджали декілька разів в Слов'янськ; саме так бійці 3 опСпН підіймалися на Савур-Могилу в першій декаді червня; таким способом бійці 25-ї бригади в травні їздили в Луганськ (з аеропорта) і таким же способом бійці 73 центру СпН навідувалися в Горлівку в серпні місяці (14-й рік). Тут також слід зазначити, що члени бандформування влаштували нетипову засідку. Себто сепаратисти зайняли позиції в чистому полі, а не в зеленці, як правило. Позаду них розташовувалися декілька легкових автомобілів. Така собі маневрена група. Колона потрапила в засідку, але вдало її проїхала. Втрат не було.
Близько 5 ранку 1 штурмова група 79 оаембр потрапила в засідку НЗФ в р-ні піонертабору. Відбиття та ліквідація групи НЗФ було здійснено за допомогою АА. Відео засідки є в інтернеті. Не можу не згадати тут і "відважних" бійців НГУ, котрі мали БТР-4Е і котрі "тактично кинули" миколаївських десантників.
Знищений табір НЗФ. На фото горить бар в якому знаходився штаб бойовиків. Присутні миколаївські бійці розвідроти в закуплених "Горках" ще по старій ціні (800 грн.).

Через годину дана група зіткнулася з БП бойовиків. Для знищення БП залучили танки, котрі входили до складу штурмової групи та перевозилися на трейлерах(!). Після виявлення БП танк розвантажили на направили в голову колони. Щільним вогнем танків 2 батальйону 17 отбр та БТРів 1 роти 1 батальйону було знищено даний блок-пост. Після виконання завдання танки завантажили назад на трейлери та продовжили рух. Дану тактику боротьби з БП НЗФ використовували і в подальшому. Підтримку групам здійснювали Мі-24 під прикриттям МіГ-29 (з 05.10 по 06.17). Близько 7 ранку 79 оаембр черговий раз вскочила в халепу. Цього разу засідка була в р-ні дамби. Була задіяна і артилерія (окрім АА). Періодично підключалася артилерія 55 оарбр. Прикриття здійснював Су-27 (05.38-07.37).


"Мішки".


79 бригада на марші. Околиці Лиману.
Бійці 79 оаембр, 25 опдбр разом з бійцями НГУ під час "перерви".

З метою виявлення скупчення, засідок та БП НЗФ на шляху просування частини АТО в період 06.36-7.23 - проведена розвідка парою Су-25 (той самий р-н, що і АН-30). Крім того проведені демонстраційні дії. Пара Мі-24 нанесли удар по перехрестю доріг в р-ні зах. околиці Лиману (06.45-07.15). Прикриття здійснював МіГ-29. Просування частин 25-ї до Пн-Сх околиці міста здійснювалося без втрат. Близько 15.30 вони зайняли позиції на Пн-Сх околиці н.п. Масляковка. В період з 06.00 до 12.00 частини 79-ї при підтримці артилерії та мінометів вели бій за Пд-Зх околицю міста Лиман. Крім того, з метою посилення та підтримки дій 79-ї та 25-ї близько 10.00-10.30 з двох вертольотів Мі-8 було проведено висадку десантну зі складу 3 та 8 опСпН (одна група в к-сті 40 бійців була висаджена в 5 км на Пд-Сх від Лиману). Авіаційне прикриття здійснювала пара Мі-24 (09.40-10.40). Ще одна пара 24-х здійснила удар по визначеним р-нам, що дозволило підрозділам 25-ї оволодіти визначеними БП. Окрім того, 30-й знову вилетів та провів розвідку по старому маршруту (10.00-14.13).Бійці 79-ї під час зачистки.

Станом на 13.30 м. Лиман було оточено силами АТО: 1) частини 25 опдбр виставили 4 БП від Сх до Пд околиць міста; 2) Пд та Пн околиці міста блокували десантні групи 3 та 8 опСпН; 3) штурмові групи 79 оамебр блокували Пд-Зх околицю міста. Станом на 19.00 групи 79-ї та НГУ провели зачистку Пд-Зх частини міста та вийшли на рубіж залізниці. Місто наше!

БТР-4Е НГУ в р-ні залізної дороги. Лиман. Зачистка.

Висновки: розвідка членами бандформувань ведеться з залученням місцевого населення та самими бойовиками під виглядом доставки молока, хліба та інших продуктів/причин. Засідка на 25 опдбр ймовірно не була спланована, але все таки відбулася, що свідчить про швидке реагування та високу організацію командного складу противника. Але є і для нас плюс - значить момент раптовості спрацював. Місцеві жителі повідомили силам АТО розташування мінометної позиції НЗФ. Висуналася розвідгрупа. Інформація підтвердилася. Розрахунок та один міномет були знищені. Окремо зазначу, що НЗФ доволі вдало провели мінування території (не тільки в цьому бою). Так БТР-80 наїхав на міну. Без жертв. Броня жива.


Буквально декілька фотографій, котрі були зроблені під час операції.

Звільнене місто.  • 1
а как там наши партизаны?
нету новостей про подрывы днровцев на фугасах.

Интересно...

Но как-то мало подробностей. Какие потери сторон в л/с и технике в ходе операции по овладению города?
Какие изначально были силы сторон? Хотя со стороны сил АТО немного ясности есть-1 бат 79 аэмбр+1 бат 25 овдбр+взвод СПН?+рота(бат)НГУ с усилением в виде танка(танков) минометов, армейской и штурмовой авиации. Поправьте, если ошибаюсь.
А каковы силы ДНР в городе и окрестностях?

Re: Интересно...

Сили ЗСУ розкриті практично повністю. Я написав, що був цілий бат 79-ї. Скільки техніки в батальйоні можете погуглити. Скільки точно танків було - не знаю. Підозрюю, що взвод. З 25-ї був не цілий бат, солянка. Скільки СпН я написав. Для чого запитувати знову? Скільки НГУ було не знаю. Про міномети я не писав. Їх і не було. 79 залишила свою арту на кордоні. Я написав, що прикривала арта 25-ї та 55-ї.

Про ДНР не знаю. Дуже складно знайти якісь дані за такий ранній період про сили противника. Куди легше орієнтуватися скільки було в Миколаївці, Семеновці (наприклад).

А там прям целая армейская операция была! Сейчас в Лимане следов и не видно совсем. Будто вернулся в 2013 год снова, будто и не было ничего. Хотя, в Славянске почти так же. Только Семёновка разбитая, а в самом городе надо сильно присматриваться чтоб что-то заметить. Народ - подчёркнуто спокойный и как-бы офигевший, люди нажрались дурни на всю жизнь, свят-свят. Попадаются машины с укро-флажками, приятно! Откровенной ваты не видел ни разу - маскируются. Заправщик один раз высказался типа "наши" в том ключе что это для него "ДНР", но тоже в таком обиженно-разочарованно-офигевшем тоне непонимания, как-жеж так...

(Deleted comment)
Почему ненавидят?

Отдельные идиоты может и ненавидят, но действительно молча, так что пусть их. А в основоном - облегчение, разочарование, и страх, что весь этот ужас снова вернётся. Одно могу сказать абсолютно уверенно. Местные там НИКОГДА-НИКОГДА более не станут затевать что-либо подобное. И даже те, кто предпочёл бы другой исход, предпочёл бы триумфальный вход российской армии и восстановление СССР, перывми сдадут СБУшникам "стрёмного" соседа, увидев через забор у него во дворе оружие например. Потому что им, даже "вате", хочется денег, безопасности, пива, и, желательно, жить в России, конечно. Но не войны они хотят. Они и пошли тогда на это всё лишь потому, что их убедило раша-тв, что "хохляндия" никчемна, слаба, её не существует, и воевать она не будет и по зубам не даст. Они хотели въехать в Россию прямо на печи, как Емеля. То есть на халяву получить счастье как они его видели. Не продавать дом и покупать в Ростове, не бегать по чиновникам, не искать новую работу на новом месте - а вот так, вместе с домом, с землёй, по щучьему веленью - езжай Донбасс в Россию!

Я там никакой атмосферы ненависти не заметил вообще. АБСОЛЮТНО довоенная жизнь, будто и нет никакого идиотизма в Донецке в 140 кэмэ. Как будто в двух часах езды знакомой до последней ямки трассе, в моём Донецке, толпа ИДИОТОВ не устроили борьбу с мифическим фашизмом. В кафешках, на пляжах, в городе, в супермаркетах нет никаких принципиальных отличий от Киева, разве что провинциальность. Даже Амсторы в Сильпо переделали, правда, пока вывески не поменяли (в Констахе). А когда появятся вывески Сильпо, пейзаж и вовсе станет унифицированным с остальной Украиной. Странные ощущения. Я у себя на даче, всё по-старому, только домой в Донецк не могу попасть из-за ДИБИЛОВ, которые, ради обещанного Путиным въезда в Рай прямо не слезая с печи, тупо вляпались в войну с теми, кто никогда ничего плохого им не сделал. Сюр. Поездка в Киев за 700 кэмэ со Славянска - 6 часов скоростной электричкой с вайфаем и кондиционером, в безопасности и комфорте, и всего около 300 грн. Поездка в Донецк за 140 кэмэ - от 10 часов до более суток, по жаре, под дулами автоматов, и потратишь МИНИМУМ 300 грн. Нахрена так сделали? Дибилы? КОНЕЧНО ДИБИЛЫ!!!

1) “Колона потрапила в засідку, але вдало її проїхала. Втрат не було”.
По тексту не зрозуміло, у чому полягає потрапляння в засідку. Був обстріл? Якщо був — які наслідки? Якщо не був — чому це "засідка"? Чому лише “проїхала”? Що, бою не було? Чия це була колона: розвідки "на легкових автомобілях з номерами Харківської області" чи основних сил бригади?
2) Які втрати в о/с та техниці понесли наші бійці в ході звільнення Лиману? У тексті про це нічого не сказано, тільки фото “Встановлений хрест двом загиблим бійцям....”. Але у Бутусова читаю “при освобождении Красного лимана пал смертью храбрых один украинский воин. Это солдат 79-й аэромобильной бригады Юрий Власенко - первый погибший десантник николаевской бригады.”
3) Які втрати бойовиків? Їхні полонені, наші трофеї?

А ви не знаєте що таке засідка? Ідіть прочитайте, можливо не будете задавати таких дурних питань. Якщо б потрапив у засідку розвідувальний дозор - я би так і написав.
Якщо б були втрати в о/с та техніці я би написав. Не знаю, що там Бутусов пише, але перші втрати, як і НАПИСАНО в тексті, 79 понесла 4 липня.
Якщо я б знав про втрати НЗФ та трофеї, я б написав. Точно знаю про знищений міномет (я це написав).

Может все-таки не липня, а червня? А то в моем родном городе, первый погибший в АТО, служил в 79 аэмбр. И погиб он на границе 12 июня 2014 года

Так, червня. Переплутав. Під час штурму кургану загинули бійці розвідроти.

ви пальці віялом не розкидайте. таких гонорово-хамовитих за пару десятиліть армійської служби я бачив-перебачив. і ставив на місце. військові тексти, до вашого відома, пишуться без подвійного тлумачення і однозначно, щоб людина без спец. п-ки могла зрозуміти, а не було "казнить нельзя помиловать". читач не повинен відслідковувати ваш хід думок. "інформація відсутня" - і все.
Засідки ж не "проїзжають", а знищують або блокують частиною сил - значить, бій, втрата темпу і зміни в БЧС.
і не треба будь-кому вказувати що робити, тоді і вам не будуть рекомендувати відправитися подалі.

За пару десятеліть? Чому не століть? І де я нахамив, можна цитату?
Помилки врахую і буду розжовувати всім, що якщо я не написав чогось, значить не знаю цього. Дякую.
Як це не проїжджають? Командир приймає рішення, або прийняти бій і відбити атаку, або рухатися далі.

Ось вам два приклада про те, як відбили засідки на кордоні в липні 14-го:

"- старший лейтенант Микола РУЗЕВИЧ здійснив вміле управління взводом у ході бою, прийняв бій з великою кількістю терористів, не втратив жодного військовослужбовця та відбив напад."

"- лейтенант Олександр ШТОЮНДА проявив мужність і героїзм під час ведення колони з боєприпасами, а саме під час підриву колони на фугасі противник почав обстрілювати колону, але офіцер не припинив рух, без втрат вивів колону в безпечне місце та своєчасно доставив боєприпаси на вогневі позиції.".
Ясно?

Активность ВС ВСУ в апреле-сентябре 2014 г. на Донбассе

Пользователь diana_mihailova сослался на вашу запись в своей записи «Активность ВС ВСУ в апреле-сентябре 2014 г. на Донбассе» в контексте: [...] .14 – Су-27, МиГ-29. Красный Лиман. Ссылка [...]

  • 1