Аполеон (feldherrnhalle) wrote,
Аполеон
feldherrnhalle

Ті, що говорять з вітром. Південний фронтВ даному матеріалі я хотів би привідкрити таємничу завісу боїв в секторі М в серпні-вересні 2014-го. Думаю кожен чув про Іловайськ, хоча тут потрібно трактувати дещо інакше: Новокатеринівка, Червоносільське, Горбатенко та інші н.п., на порядок нище народ ознайомлений з тим, що відбувалося в секторі А, тобто на Луганщині. В нашій війні надзвичайно багато білих плям, котрі з різних причин не виносяться на публіку: на рахунок чогось не можна спекулювати, дещо не актуальне, дещо навмисно забувають, а дещо і не можна.
Отже, для початку давайте розбиремося в ситуації на фронті, котра склалася станом на 27 серпня. Саме тоді НЗФ та російські війська зайняли Новоазовськ.


Новоазовськ.

Варто також зазначити, що КПП в Новоазовську обстрілювали ще з початку липня. Власне, як і курортне містечко Сєдово. З серпня місяця почалися регулярні обстріли. Найчастіше з мінометів. Так, 27 серпня, росіяни окопувалися на панівних висотах в р-ні Іловайська. На Луганщині точилися запеклі бої за Новоанівку, Новосвітлівку та Хрящувате. Останні бійці ЗСУ та добровольчих з'єднань відступили з р-ну висоти 277. Біля Новоазовська, від Ковського до Сєдово, оборону тримали бійці 9 БТрО, прикордонники та бійці 5 роти полку "Дніпро-1". На сьогоднішній день важко встановити чітку лінію оборони, особливо мені, я цим не цікавився, тому безумовно в мене є помилки. Якщо когось забув назвати з нашої сторони - вибачайте.
Позиції українських бійців після обстрілу. Сєдово.

Першими бій прийняли бійці 9 БТрО в н.п. Ковське. На них виїхав ворожий танк та почав обстрілювати. Бійці відстрілювалися "мухами", але результату не було. Танк підбив єдиний БРДМ в тому р-ні. Бійці почали відступати.

Підбитий БРДМ.

Одразу після цього противник захопив Маркіно, Щербак, Рози-Люксембург. З території РФ пішли масовані обстріли н.п. Сєдово, Обрив та Холодне.

Результат обстрілу КПП "Новоазовськ" (с) bell¿ngcat
Танки "семеновців" в Новоазовську. 27 серпня 2014 року.

Отже, переходимо до суті. А точніше хто все таки перетнув кордон на даній ділянці "фронту". Нище ви зможете переглянути фото бронетехніки НЗФ, котра діяла в цьому районі. Але для початку напишу які підрозділи бойовиків перетнули кордон (про ЗС РФ згадаю лише 2С19 17 омсбр. Решта - якось потім, мабуть). В плані бронегруп: основу склав Семенівський батальйон, котрий воює ще з часів Слов'янська. Давайте почнемо з БМП та МТ-ЛБ. Одразу зазначу, що більшість фото зроблені вже після літньої кампанії. Але завдяки творчим екіпажам та водіям "Уралів" та КамАЗів її буде легко ідентифікувати: біле коло та/або знак Новоросії.
БМП-2

За Донецьк.


Ще одна БМП-2.БМП-2 с з б/н "16". Група Свата.


"За Макіївку".


БМП-2 з б/н "3".


БМП-2 з б/н "5". Очевидно, що якщо є 3 та 5, то мабуть є і 1, 2 та 4.


БМП-2 з б/н "820". Була підбита в Широкино.


БМП-2 з б/н "842".


БМП-2 з б/н "844".


БМП-2 на базі.

Як ви мабуть помітили, тут представлені скріншоти з відео. На ньому зведений загін 9 омсп у вигляді 1 та 2 мсб їдуть на штурм позицій ЗСУ в р-ні Дебальцева. Макіївка, 30 січня 15-го. Не дарма згадав про Дебальцево. Частини 9 омсп брали участь в боях за Вуглігірськ, Чернухіно та Нижнє Лозове, р-н Логвіново. При цьому втрати склали 28 "200". Це надзвичайно багато. На відео видно 6 Нон-К. Вони з 2 мсб. Костяк 2 мсб склав загін СпН під командуванням "Палестини". Про ці групи я напишу нище. На відео також БМП-2 та шкільний автобус з плакатом "Сиротки". Це 1 мсб.МТ-ЛБ
Еволюція "сусіда".
На Київ...


Ще одна МТ-ЛБ.


Контрактник 17 омсбр на фоні МТ-ЛБ. На мою думку, дана МТ-ЛБ після боїв була передана НЗФМожливо дана МТ-ЛБ є вище на фото.

БТР-80.БТРи, скоріш за все, використовували росіяни та елітні загони НЗФ. Мабуть все таки тут напишу про них. Отже, окрім бронетехніки, артилерійської підтримки росіян та кадрових бійців ЗС РФ, були і добре підготовлені різного роду добровольці. Так би мовити СпН. А саме: Грач, Сармат, Дон-8, Палестина, Сват та Міраж. Про палестину я вище писав, але тут кину декілька фото його самого та його бійців. Не знаю хто саме використовував БТР-80. Більшість з них має характерний камуфляж та ПЛ-1.

"Палестина" та "Гюрза".


Бійці "Палестини".Хотів би зазначити, що в даних командирів, перечислених мною, було від 30 до 50 бійців. Можливо менше.
БТРи СпН. Допускаю, що присутній повтор. Максимум один.


Ще один цікавий БТР-80. Знято під час активної фази боїв.

Танки.Тут також є цікавий момент. Річ в тім, що на деяких танках пише "ЛНР". А це зовсім інша область. Також цікаво те, що на деяких зелені бортові номера. В той період йшли вже червоні, наскільки мені відомо. Допускаю таку версію, що частину танків перекинули з Луганської області аби успішно розвинути наступ на даній ділянці фронту. Якщо взяти до уваги те, що в секторі А тоді успішно дув вітер, то це була невелика втрата для луганських сепаратистів. Я вище згадував "Свата". Так ось, якщо не помиляюся, то він колишній військовий 3 опСпН ЗСУ. Сам з Луганської області. Від бійців 3 полку чув, що він був справжній професіоналом.


Бійці "Свата" на Т-72Б з б/н "25".Т-72Б з б/н "64". Доволі скоро отримав б/н "003".Т-72Б з б/н "42" зелений. Отримав б/н "004". В Луг. області був підбитий 49-й. Як підтвердження до моїх слів. Можливо я і помиляюся.Т-72Б з б/н "30".Т-72Б з б/н "67".


Т-72Б з б/н "69".


Т-72Б з б/н "71".


Номер не встановили.


Т-72Б з б/н "03".


Т-72АВ. Взимку отримав б/н, але він нам нецікавий.
Черговий Т-72Б.


Т-72Б з б/н "9".


Ще один гість з Уралу. Безномерний.Ще один Т-72Б з білим колом. На скріншоті він в р-ні Логвіново після боїв.


Т-72Б з білим колом. Знищений в Широкино.


Також було щонайменше 3 Т-64БВ.

Переходимо до артилерії. Чия батарея Нон-К була в серпні 14-го я не знаю, але про те, що восени та взимку, як і зараз, вони належали 2 мсб я вже згадав.


В р-ні Новоазовська крутилися і російські солдати на БМ-21:Російські "Гради" в Новоазовську.

Але найбільшим провалом в інформаційному плані стало те, що кадрові артилеристи з 17 омсбр ЗС РФ засвітилися в даному р-ні на своїх 4-х 2С19.


Заїхали дані САУ на початку вересня. Зайняли позиції та обстрілювали ЗСУ. Їм вдалося вдало накрити колону 55 оарбр ЗСУ. За що артилеристи і отримали медаль. Декілька фотографій з р-ну, де працювали дані 2С19:
2С19 в Донецькій області. Неподалік Новоазовська.

Завдяки вдалій фотографії вдалося прив'язати до карти позиції артилерії росіян. Кидаю також карту Андрія Карлова, модератор Lost armour, на якій він позначив дані позиції, де була знищена колона 55 оарбр та позиції танків 2 ТБ 17 ОТБр ЗСУ.Нагорода за виконане бойове завдання - знищення МСТА-Б 55 оарбр.


Позиції артилерії. Знімок за 5 вересня.

Автотехніка. Дрібниця, але для кращого розуміння ситуації явно не буде зайвою. Щодо жовтих цифр на авто, то це члени НЗФ позначали свою роту/батальйон.
"Урали" та КамАЗи НЗФ котрі брали участь в серпнево-вересневій операції.

Окрім них були і броньовані КамАЗи серії 5350. Для НЗФ це рідкість. Росія не поставляє дані броньовані машини сепаратистам, тому вважаю, що їх використовували росіяни.
Броньовані 5350.

Отже, ви самі може подумати які сили були кинуті на Новоазовськ та його околиці (сказати "На Маріуполь" язик не повертається) та які цілі переслідовало командування росіян, коли планувало дану операцію. Як бачимо, тут запросто назбирується потужна, по міркам Донбасу, БТГр у складі якої було більше 10 танків, 10 БМП-2, приблизно стільки ж БТР-80. Автотехніка та артилерійська підтримка зі сторони росіян. Завершую матеріал доволі естетичною фотографією Т-72Б НЗФ на заправці в Новоазовську. Це, доречі, ще один неопізнаний танк.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 2 comments