Аполеон (feldherrnhalle) wrote,
Аполеон
feldherrnhalle

2 травня 2014 року. Збитий Мі-24П 16 ОБАА


Мі-24П 16 ОБАА з бортовим номером 09. Фото з форуму militarizm

З початку АТО командування активно застосовувало ОПАА та ОБАА спочатку для спостереження, а потім і для нанесення вогневих ударів по противнику та для підтримки наступаючих військ АТО. Перший "крокодил" був збитий 2 травня неподалік Слов'янська, в селі Карповка. Згодом там же був збитий ще один гелікоптер. Але мою увагу привернув перший гелікоптер.
Доволі дивно те, що за стільки часу не вдалося знайти якісних фотографій з місця падіння гелікоптера. Але буквально на днях мені поталанило знайти місцевого жителя, котрий зробив якісні фотографії даного Мі-24П.


Місце падіння гелікоптера, via lost.armour.info

Перед екіпажем було поставлене завдання розвідати місцевість біля Слов'янська. Під час виконання поставленої задачі борт був збитий з ПЗРК. Це був перший випадок застосування противником даних комплексів. Гелікоптер почав падати. Один член екіпажу зумів покинути машину, але двоє членів екіпажу, нажаль, загинули. Практично одразу декілька ЛА були підняті в повітря для пошуку місця аварії та евакуації екіпажу. Місце знайшли доволі швидко, але перша група сепаратистів знайшла уцілілого члена екіпажу першими. Йому прострілили ноги і забрали табельну зброю (пістолет). Згодом прийшли місцеві жителі, забрали в нього телефон, але перев'язали рани аби він не стік кров'ю. Наші гелікоптери кружляли над місцем аварії, але пілот по зрозумілим причинам не зміг подати хоч якийсь сигнал. Тим часом підійшла друга група сепаратистів, в тому числі з сепаратистом з позивним "Рысь", і забрали його до Слов'янської лікарні. В інтернеті є відео, де Євгена (член екіпажу) ведуть пораненого в лікарню. Там лікарі провели йому операцію. Згодом його забрали батьки, котрі живуть в Харкові. Детальніше про цей епізод можна дізнатися переглянувши фільм "Льотчики. Повернення". Перейдемо до фотографій:


9М114 - "Штурм-В".
Уламки збитого Мі-24П.
Місцевий житель, автор фотографій, на фоні уламків гелікоптера.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments