Обитель цивилизатора

Всё на свете миф


Навчання українських Су-25
feldherrnhalle


Виникло бажання поділитися доволі рідкісними фотографіями. На них чітко видно, як українські Су-25 виконують бомбометання. Крайній раз такі навчання відбувалися в 2013 році. І ось, в червні 2016 року, миколаївські штурмовики знову повернулися до цієї практики. Слід зазначити, що окрім Су-25 бомбометання виконували і Су-24. Так, з травня по червень 2016 року на аеродромі Луцьк відбувався льотно-методичний збір бомбардувальної авіації, під час якого здійснювалось практичне застосування озброєнь, зокрема НАР, КМГУ, бомб різного калібру, на полігоні «Повурськ» в різний час доби (згідно інформації сайту MilitaryAviation.in.UA).
Read more...Collapse )

Українська морська піхота в Грузії
feldherrnhalle


Декілька слів про навчання наших морських піхотинців в Грузії з членами НАТО. Мова піде про навчання Agile Spirit – 2016. Хоча на фото і нагорода наших морських піхотинців з навчань Platinum Lion 2016. Країни учасниці: Грузія, США, Болгарія, Румунія, Латвія та Україна. Зі сторони США була рота з корпусу морської піхоти та одна рота десантників. Зі сторони Грузії - 42-й батальйон та якийсь СпН (цілком можливо, що це були їхні сили спеціальних операцій). Зі сторони Болгарії були також два офіцерські загони СпН та піхота. Румунію та Латвію представляла піхота (можливо і були ССО). Україна відрядила 26 морських піхотинців з 701 батальйону.
Read more...Collapse )

Невід’ємна частина війни
feldherrnhalle


Коли мене попросять описати війну в східних районах України однією фотографією я їм покажу ту, що слугує даному матеріалу як обкладинка. Тема нелегальної торгівлі та контрабанди з територіями ЛНР та ДНР не є такою близькою для мене, як, наприклад, висвітлення маловідомих бойових зіткнень з ЗС РФ та НЗФ під час АТО. Але на днях прочитав доволі цікавий матеріал на цю тему. В ній український журналіст Олексій Бобровніков розкриває деякі подробиці щодо загибелі Андрія Галущенка та контрабанди на лінії зіткнення. Текст не змінював і залишив все, як є. Додав від себе лише фото.

Read more...Collapse )

Більше по ссилці - https://www.facebook.com/aleksei.bobrovnikov/posts/10155126394634305?pnref=story

Молот Тора
feldherrnhalle


В даному матеріалі спробую висвітлити артилерійські підрозділи майбутніх армійських корпусів (АК), котрі діяли під час гарячої літньої кампанії 14-го року. Враховуючи те, що я висвітлюю ті бойові зіткнення та епізоди, про котрі практично нічого не написано в інтернеті, то, очевидно, є помилки. Такий собі Васко да Гама у війні на Донбасі. Використовуватиму фотографії гаубиць та артилерійський систем вище 120-го калібру. Охоплю період від весни по 05.09.14. Почну я з ЛНР. По Луганській області надто мало відомо.
Отже, справедливо почати з першого великого калібру озброєних сепаратистів - трофейної 2С9. Віддали її їм десантники 25 пдбр ще в квітні 14-го під час весняних коливань.

Read more...Collapse )

Злочин і кара. Ямпільський казус
feldherrnhalle

Бронегрупа ЗСУ в Лимані.

Біда навчить. (с) Леся Українка.

В даному матеріалі буде розглянуто один з перших масштабних та кровопролитних бойових епізодів літньої кампанії 14-го року - звільнення Ямпілю. Не зважаючи на те, що в даному бою загинуло надзвичайно велика кількість українських бійців, описати даний бій з нашої сторони ніхто чомусь не наважився.
Найпершим зіткненням з противником "лиця в лице" відбулося 17 червня в Луганській області, в селі Металіст. В планах на далеке майбутнє планую також розгялнути даний епізод, в котрому ми втратили декілька БМП, БТР та два танки і приблизно 20 загиблих. Але для початку Ямпіль. Бій відбувся 19 червня 2014 року. В операції брали участь частини 25 пдбр, 24 мбр, 95 аембр та НГУ. Перед тим, як я розгляну детальніше кількість сил та засобів ЗСУ, котрі приймали участь в операції, повернуся трішки назад - до Лиману. В даному населеному пункті знаходилося декілька десятків (4-5) бойовиків без важкого озброєння. Більшість бійців склали казаки, котрі відступили практично без бою. Втрати зі сторони НЗФ склали 8 бойовиків. Після звільнення села дане село стало плацдармом для подальшого наступу в сторону Ямпіля. ЗСУ в даному районі зайняли Т-подібне перехрестя.
Read more...Collapse )

Противоповітряна оборона в Донецьку
feldherrnhalle

ЗРПК в Ростові.

Хоч назва матеріалу і звучить доволі серйозно, тут я вирішив показати всього лиш декілька прикладів того, наскільки захищений Донецьк. Такий собі приклад ліквідації безграмотності. Інформація вже неактуальна, але для історії знадобиться. Цими даними поділився зі мною місцевий житель міста Донецьк. Жодних фото він не зробив аби підтвердити свої слова, тому вірити тобі чи ні, читачу, вирішуй самотужки.
Read more...Collapse )

Українці зайняли перше місце на змаганнях в Литві
feldherrnhalle


1 серпня 2016 року перша мінометна батарея першого ДШБ 80 ДШБр поїхала на навчання в Литву. Тривали дані маневри два тижні. Колона з львівськими десантниками, котра налічувала 4 автомобілі МАЗ та один КрАЗ. Поїхала ціла батарея, себто 6 120 мм мінометів, з обслугою та командирами. Загальна кількість особового складу склала 40 бійців. Снаряди везли із собою і їхали територією Польщі.
Read more...Collapse )

Наслідки зимової кампанії
feldherrnhalle

Т-64БВ 30 омбр в Комуні.

Поки в мене готується матеріал по боям за Луганський аеропорт та в секторі А в липні 14-го, Ямпіль, Бутівку та Широкіно, вирішив поділитися фотографіями зимової кампанії. А саме покинутої бази українських військ в р-ні Дебальцево, в селі Комуна. В даному н.п. розташовувався один зі штабів ЗСУ, неподалік стояла батарея МСТА-Б 55 арбр з Запоріжжя. Територію прикривали "Тунгуски" 128 гпбр. Періодично там появлялися танкісти 17 тбр, бронегрупи 30 омбр. В кожному секторі або на якісь ділянці фронту є місце куди звозять знищену, підбиту та ту техніку, котра потребує ремонту. Влітку 14-го в секторі "А" це було Лутугіно та аеропорт. Восени та взимку в секторі "С" - Комуна.
Read more...Collapse )

Реалії ЗС України: позитивні та негативні нюанси. Частина 2
feldherrnhalle


В попередній частині я описав позитивні зміни в нашій армії. Настав час і негативних. Їх в рази більше, але розглядати такі проблеми, котрі можна описати декількома словами, я не буду (сюди входить "армійське долбойобство" та "похуїзм"). В даній коротенькій статті розгляну проблеми такої нової машини для ЗСУ як МАЗ, БТР-4 та декілька невеличких деталей. Розпочну з МАЗу. Частина перша - http://feldherrnhalle.livejournal.com/13522.html
Read more...Collapse )

Злочин і кара. Деблокада Луганського аеропорту
feldherrnhalle

13 липня 2014 року. Прорив в аеропорт.

Це продовження циклу "Злочин і кара". Написане мною являється моєю думкою, де, безумовно, є помилки котрі я буду редагувати. Це чорновий варіант.
Сектор "А". Луганщина. Липень 14-го. В даному матеріалі хотілося б розкрити таку невисвітлену тему, як деблокада Луганського аеропорту. Взагалі Луганщина - біла пляма про котру мало хто щось пише. В той час, як Донецьку область поділили на декілька секторів, в Луганській був лише один сектор - "А". Отже, перш за все хотілося б написати які сили та засоби були в даному секторі на період червня-липня найгарячішої кампанії нашої війни. БТрО на цьому етапі війни не буду враховувати. Почну з артилерії (включаючи артилерійські підрозділи м/гпбр, аембр та тбр):
Read more...Collapse )
Рух бронегрупи.

?

Log in