Обитель цивилизатора

Всё на свете миф


Злочин і кара. Ямпільський казус
feldherrnhalle

Бронегрупа ЗСУ в Лимані.

Біда навчить. (с) Леся Українка.

В даному матеріалі буде розглянуто один з перших масштабних та кровопролитних бойових епізодів літньої кампанії 14-го року - звільнення Ямпілю. Не зважаючи на те, що в даному бою загинуло надзвичайно велика кількість українських бійців, описати даний бій з нашої сторони ніхто чомусь не наважився.
Найпершим зіткненням з противником "лиця в лице" відбулося 17 червня в Луганській області, в селі Металіст. В планах на далеке майбутнє планую також розгялнути даний епізод, в котрому ми втратили декілька БМП, БТР та два танки і приблизно 20 загиблих. Але для початку Ямпіль. Бій відбувся 19 червня 2014 року. В операції брали участь частини 25 пдбр, 24 мбр, 95 аембр та НГУ. Перед тим, як я розгляну детальніше кількість сил та засобів ЗСУ, котрі приймали участь в операції, повернуся трішки назад - до Лиману. В даному населеному пункті знаходилося декілька десятків (4-5) бойовиків без важкого озброєння. Більшість бійців склали казаки, котрі відступили практично без бою. Втрати зі сторони НЗФ склали 8 бойовиків. Після звільнення села дане село стало плацдармом для подальшого наступу в сторону Ямпіля. ЗСУ в даному районі зайняли Т-подібне перехрестя.
Read more...Collapse )

Противоповітряна оборона в Донецьку
feldherrnhalle

ЗРПК в Ростові.

Хоч назва матеріалу і звучить доволі серйозно, тут я вирішив показати всього лиш декілька прикладів того, наскільки захищений Донецьк. Такий собі приклад ліквідації безграмотності. Інформація вже неактуальна, але для історії знадобиться. Цими даними поділився зі мною місцевий житель міста Донецьк. Жодних фото він не зробив аби підтвердити свої слова, тому вірити тобі чи ні, читачу, вирішуй самотужки.
Read more...Collapse )

Українці зайняли перше місце на змаганнях в Литві
feldherrnhalle


1 серпня 2016 року перша мінометна батарея першого ДШБ 80 ДШБр поїхала на навчання в Литву. Тривали дані маневри два тижні. Колона з львівськими десантниками, котра налічувала 4 автомобілі МАЗ та один КрАЗ. Поїхала ціла батарея, себто 6 120 мм мінометів, з обслугою та командирами. Загальна кількість особового складу склала 40 бійців. Снаряди везли із собою і їхали територією Польщі.
Read more...Collapse )

Наслідки зимової кампанії
feldherrnhalle

Т-64БВ 30 омбр в Комуні.

Поки в мене готується матеріал по боям за Луганський аеропорт та в секторі А в липні 14-го, Ямпіль, Бутівку та Широкіно, вирішив поділитися фотографіями зимової кампанії. А саме покинутої бази українських військ в р-ні Дебальцево, в селі Комуна. В даному н.п. розташовувався один зі штабів ЗСУ, неподалік стояла батарея МСТА-Б 55 арбр з Запоріжжя. Територію прикривали "Тунгуски" 128 гпбр. Періодично там появлялися танкісти 17 тбр, бронегрупи 30 омбр. В кожному секторі або на якісь ділянці фронту є місце куди звозять знищену, підбиту та ту техніку, котра потребує ремонту. Влітку 14-го в секторі "А" це було Лутугіно та аеропорт. Восени та взимку в секторі "С" - Комуна.
Read more...Collapse )

Реалії ЗС України: позитивні та негативні нюанси. Частина 2
feldherrnhalle


В попередній частині я описав позитивні зміни в нашій армії. Настав час і негативних. Їх в рази більше, але розглядати такі проблеми, котрі можна описати декількома словами, я не буду (сюди входить "армійське долбойобство" та "похуїзм"). В даній коротенькій статті розгляну проблеми такої нової машини для ЗСУ як МАЗ, БТР-4 та декілька невеличких деталей. Розпочну з МАЗу. Частина перша - http://feldherrnhalle.livejournal.com/13522.html
Read more...Collapse )

Злочин і кара. Деблокада Луганського аеропорту
feldherrnhalle

13 липня 2014 року. Прорив в аеропорт.

Це продовження циклу "Злочин і кара". Написане мною являється моєю думкою, де, безумовно, є помилки котрі я буду редагувати. Це чорновий варіант.
Сектор "А". Луганщина. Липень 14-го. В даному матеріалі хотілося б розкрити таку невисвітлену тему, як деблокада Луганського аеропорту. Взагалі Луганщина - біла пляма про котру мало хто щось пише. В той час, як Донецьку область поділили на декілька секторів, в Луганській був лише один сектор - "А". Отже, перш за все хотілося б написати які сили та засоби були в даному секторі на період червня-липня найгарячішої кампанії нашої війни. БТрО на цьому етапі війни не буду враховувати. Почну з артилерії (включаючи артилерійські підрозділи м/гпбр, аембр та тбр):
Read more...Collapse )
Рух бронегрупи.

Ростовські хроніки
feldherrnhalle

Сватово

Весною минулого року, а саме 28 квітня 2015 року, в Ростовській області, в таборі ЗС РФ стався вибух. Думаю кожен з нас бачив кадри того, як горів полігон і все там вибухало. В нас було щось схоже - Сватово. По офіційним джерелам, котрі можна знайти в інтернеті, в результаті пожежі в Луганській області згоріло 6 БМ-27, декілька ТЗМ до них, 1 БМ-30 та ТЗМ до нього. Для ЗСУ це катастрофічні втрати. Не кажучи про те, скільки тон боєприпасів згоріло. Але ми змогли покрити втрати новими машини. Хоч епізод і неприємний. Військове керівництво вирішило закрити доступ до інциденту на полігоні в РФ. Тому знайти хоч якусь інформацію про те, що там згоріло, а головне скільки, неможливо. Хоча доволі швидко в інтернеті появилися фото декількох знищених 2С19 і вантажівок. З того моменту - глухо. Але мені вдалося відшукати кадри з полігону та приблизно порахувати те, що там згоріло. Кумедно те, що там знаходився і табір підготовки бойовиків та техніка, котра брала участь в бойових діях в Україні взимку 15-го в р-ні міста Дебальцеве. А тепер детальніше.

Read more...Collapse )

Реалії ЗС України: позитивні та негативні нюанси. Частина 1
feldherrnhalle

4 ПДР 2 ПДБ 25 ОПДБр в Яворові.


Ось ніколи не думав, що до цього дійдуть руки. Вирішив поділитися своїми думками та думками бійців ЗСУ про ситуацію в армії, позитивні та негативні зміни в ній та про все, до чого дійшли руки. Опишу також проблеми деякої техніки, котра є на озброєнні нашого війська. Я звісно не зможу дати хороший аналіз щодо бронетехніки, я в цьому не розбираюсь, тому я вислухав скарги бійців, котрі вони вже не можуть терпіти і написав їх сюди. Пройдуся по БТР-3/4, машині МАЗ-Богдан, та частково по "Спартану". Також напишу декілька слів про Яворівський полігон та іноземну допомогу зі сторони наших тимчасових союзників. Частини буде дві - ПОЗИТИВНІ та НЕГАТИВНІ нюанси. Почну з полігону.

Read more...Collapse )

Железный капут
feldherrnhalleВойна идет третий год. За время войны потеряно свыше 1000 единиц бронетехники с обеих сторон конфликта (в основном, с нашей). И с самого начала конфликта украинские бойцы пытались защищить свою технику от осколков, пуль и РПГ. В начале это были мешки с песком, потом кровати, решетки, бревна...Люди хотят жить. Правда в 70% случаях это не помогало. Примерно с осени 14-го в АК сепаратистов начало появлятся ощутимое количество бронетехники. После зимней кампании сепаратисты ощутили все прелести советской бронетехники в современно конфликте несовременным оружием. Экипажы долго голову не ломали и начали лепить на свои коробочки аналогичные ВСУ решетки. Танкисты лепили ДЗ на "голые" танки. Особенно это заметно в 1 омсбр, 4 омсбр и ОТБ "Август". Эдиничные примеры того, как Т-64А с ДЗ принимали участвие в зимней кампании не рассматриваем. Так вот, речь пойдет об ОТБ "Август". Я видел всякое, от вышеупомянутых кроватей до навареных бронелистов от бронежилетов на БМП. Но когда мне попались фотографии БМП-2 и Т-64А "Августа" - меня стошнило. Да, люди делают это первый раз (лето 15-го). Я это понимаю. У нас тоже было далеко не все гладко. Но что бы так... Смотрим, фото много. Под фото будут коментарии автора этого чуда.

Read more...Collapse )

Надто багато красного. Звільнення Лиману
feldherrnhalle

Тиловики 24 омбр заїжджають в Красний Лиман.

В даному матеріалі хотів би розглянути такий епізод, як звільнення Красного Лиману. За частину фото та відео дякую Зайцеву В'ячеславу. Тепер вже просто Лиману. Отже, ситуація, котра склалася на початок червня була доволі критичною. 22.05.14 члени бандформування Мозгового та Дрьомова влаштували класичну засідку на колону 4 механізованої роти 2 батальйону 30 омбр. Також в цей день бойовики під командуванням "Абвера" (цікаво, де він зараз?) знищили БП 51 омбр. В результаті цього зухвалого та вдалого набігу на бійців 51-ї бригади особовий склад був деморалізований та відмовлявся виконувати поставлені завдання. Більше того, волиняни самовільно відійшли з 5(!) БП. Як результат, командування АТО практично повністю переглянуло подальший перебіг операції на даній ділянці фронту. Read more...Collapse )

?

Log in